Jõulupakkide saatmiseks on viimane aeg

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Need, kes saadavad jõulutervitusi oma välismaal olevatale sõpradele-tuttavatele, on viimane aeg seda teha sel nädalavahetusel. 

Detsembrikuus tõusevad kirjamahud märkimisväärselt – jõulukuul saadetakse välismaale kaks korda rohkem kirju kui muul ajal ning tänavu on kirju olnud mõnevõrra rohkem kui möödunud aastal.

Eesti Posti postiteenuste juht Kaido Padar kutsus üles välismaale jõulutervituste saatjaid kiirustama. «See nädalavahetus on küll viimane aeg oma välismaal elavatele sõpradele tervitused teele panna,» märkis Padar.

Lisaks rõhutab Omniva, et saadetistele tuleb kindlasti märkida saaja riik. Viimase nädala jooksul on postitöötajad märganud palju välismaale saadetavaid kirju ja postkaarte, kuhu on küll märgitud tänavanimi ja linn, kuid unustatud lisada riik.

«Ilmselt pole inimesed enam ammu postkaarte teele pannud, kuid on jõulude ajal toreda traditsiooni taasavastanud, ja paistab, et paljud on unustanud aadressi kirjutades lisada riigi nimi,» ütles Eesti Posti postiteenuste juht Kaido Padar. Paraku kulub sihtriigi tuvastamiseks lisaaeg, mis läheb varase kohalesaabumise arvelt ning kirjasaaja peab kauem ootama.

Õigesti kirjutatud aadress sisaldab saaja nime, tänavat, maja- ja korterinumbrit või väljaspool asulaid talu, küla ja valla nime, sihtnumbrit, linna või maakonda ning rahvusvaheliste postisaadetiste puhul riiki.

Jõulukuul on  Eesti Posti postkontorid kauem avatud. Nii saab näiteks Tallinna postkontorisse (Narva mnt 1) saadetistele tööpäeviti järgi minna kuni kella 22ni õhtul või külastada postkontorit nädalavahetusel. Kauem avatud on ka paljud teised postkontorid üle Eesti.

«Nutikas on vältida järjekordi ja külastada postkontorit detsembris näiteks pühapäeval,» soovitas Padar.

Saadetised saab teele panna ka Omniva pakiautomaatidest, mis on hõlpsasti ligipääsetavad ning avatud ööpäevaringselt.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles