Omanike keskliit: koduomanikud ootavad õiglasemat üüriseadustikku

Kongressi avas oma sõnavõtuga president Arnold Rüütel.

FOTO: Arno Mikkor

Liidu juhatuse esimehe Priidu Pärna hinnangul on valitsus petnud koduomanike ootusi kerge kütteõli aktsiisisoodustuse kaotamisega ja gaasiaktsiisi tõstmisega ning ei ole vaatamata riigikohtu otsusele astunud samme õiglaste tehnovõrkude ja -rajatiste talumistasude kehtestamiseks.

Pühapäeval toimunud viiendal koduomanike kongressil vastuvõetud Kodumanike manifestistis seati liidu lähiaja eesmärkideks üüriseadustiku kaasajastamine, riigipoolsete renoveerimistoetuste suurendamine, avalikes huvides omanike õiguste piiramisel riiklike kompensatsioonimehhanismide väljatöötamine ning kodu ja omandiga seotud kulude osas riikliku poliitika muutmine. Kõiki koduomanikke kutsuti liituma Eesti omanike keskliidu juba olemasoleva enam kui 64500 liikmega, et seista oma õiguste eest ühtsena. 

Pärna ütles, et nagu ka manifestis kirjas, peab valitsus aru saama, et omanikel on lisaks paljudele kohustustele riigi suhtes ka õigused ja põhjendatud ootused ning kinnistuda ei tohi seisukoht, et avalikes huvides on eraomandi kitsendused alati lubatud.

Kongressi avas oma sõnavõtuga president Arnold Rüütel ning ettekannetega esinesid Eesti omanike keskliidu juhatuse esimees Priidu Pärna, kinnisvaraspetsialist Tõnu Toompark, SA KredEx hoonete energiatõhususe projektijuht Kalle Kuusk ning Eesti kindlustusseltside liidu juhatuse liige Andres Piirsalu.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles