Selgusid aasta loomasõbralikem ja -vaenulikem tegu
Vaata Postimehe lühidokki Aivo Sihvartist!

2014. aasta kõige loomasõbralikumaks teoks valiti liikumisraskustega koertele tasuta vankrite valmistamine, aasta kõige loomavaenulikumaks teoks sai aga Harjumaal Rummu külas peremehe poolt oma koerale Pätule kirvega selga löömine.

MTÜ Jooksev Koer nime alt teeb heategusid Aivo Sihvart, kes ehitab liikumisraskustega koertele «ratastoole», küsimata töö ja materjalide eest tasu. Raami ja kahe rattaga konstruktsioonid lubavad koeral end esikäppadega ringi vedada. Koertele, kelle tagumised jalad vähegi töötavad, teeb mees vankri selliste mõõtudega, et loom saab käppadele veidi koormust ja ei teki ohtu, et tema lihased kärbuksid. Iga kuu jõuab mees aidata keskmiselt 2-3 koera.

Aasta kõige loomavaenulikuma teo hääletamine kulges tasavägiselt. Esikoha pälvis koer Pätule kirvega selga löömine peremehe poolt. Haapsalu linnavalitsuse pikaajaline tegevusetus Haapsalu loomade varjupaiga osas jäi napilt teisele kohale.

10. septembril lõi Harjumaal Rummu külas peremees oma väiksemakasvulisele koerale Pätule kirvega selga, tekitades talle raskeid füüsilisi vigastusi. Nelja-aastase koera puhul on loomaarsti sõnul lähimal vaatlusel tegemist tõsiselt väärkoheldud loomaga juba varasemast ajast. Kriminaalmenetlus täna veel kestab ja koera löönud peremeest võib ees oodata rahaline karistus või kuni aastane vangistus.

«Seekord valisime aasta kõige loomasõbralikumat ja -vaenulikumat tegu varasematest aastatest teistmoodi, lastes inimestel hääletamisele omalt poolt kandidaate esitada. Kolme kõige sõbralikumaks ja kolme kõige vaenulikumaks nimetatud teo vahel said inimesed valida terve detsembrikuu vältel,» ütles Eesti Loomakaitse Seltsi tegevjuht Henry Vürst.

«Meil on hea meel näha, et hääletusest osavõtjaid oli tänavu kordades rohkem kui eelnevatel aastatel. Loodetavasti seavad nii mõnedki inimesed MTÜ Jooksev Koer tegevuse omale eeskujuks ning nii Haapsalu linnavalitsus kui ka politsei- ja piirivalveamet leiavad loomasõprade survel motivatsiooni rohkem ka loomateemadega tegeleda,» lisas ta.

2013. aasta kõige loomasõbralikumaks avalikuks teoks valiti liikumise Loomade Nimel karusnahafarmide vastase kampaania «Karusnaha lugu» ja kõige loomavaenulikumaks Tallinnas ja Viljandis avalikuks tulnud linnupoegade põletamised.

2014. aasta loomasõbralikem ja -vaenulikem tegu selgusid Eesti Loomakaitse Seltsi korraldatud internetihääletusel.

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus

Populaarne

Tagasi üles