Maal hakkab sularaha tooma postiljon

Kirjakandja.

FOTO: Silver Kommusaar

Selleks, et leevendada maainimese sularaha kättesaamise muresid, avaneb aprillis võimalus oma arvelduskontolt raha koju tellida Eesti Posti kirjakandjaga.

Eesti Posti postiteenuste juht Kaido Padar ütles, et ettevõte on saanud kohalikelt omavalitsustelt tagasisidet, et paljudes piirkondades on ainukeseks sularaha kättesaamise kohaks postkontor ning selle asendamisel postipunktiga kaob inimestel võimalus sularaha kätte saada.

Seetõttu töötaski ettevõte välja lahenduse, mis võimaldab sularaha koju tellida kirjakandja kaudu.

«Meil on tervet Eestit kattev võrgustik ning Eesti Posti kirjakandja jõuab kuuel päeval nädalas kõikide postkastideni – saame seda võrku kasutada ka sularaha väljamaksmiseks,» märkis Padar.

Selleks, et sularaha saada, peaks klient oma soovist Omnivale teada andma, seejärel lepitakse kliendiga kokku, millal kirjakandja tema juurde tulla saab. Kirjakandja võtab kaasa mobiilse kaardimakse terminali ja tehing tehakse kliendi juures kodus. Kliendil peab teenuse kasutamiseks olema pangakaart ja vajalikud pin-koodid. Kindlasti saab sularaha väljamaksmisel olema limiit. Teenust saab kasutama hakata aprillis.
 
Praegu teevad kirjakandjad sularaha väljamakseid pensionäridele, kes on tellinud pensioni väljamakse koju. Kirjakandja kaudu saab tarbida ka muid postiteenuseid – saata pakki või kirja, tellida perioodikat, tasuda arveid.
Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles