Lugeja küsib: kas tööandja võib nihutada palgapäeva paari päeva võrra?

Enne palgapäev on sageli raha üsna vähe alles.

FOTO: Aldo Luud/Õhtuleht

«Kas tööandjal on õigust palga päeva muuta? Siiamaani on olnud mul palgapäev iga kuu viiendal kuupäeval, millest ta ei suutnud kinni pidada ja nüüd tuli ta välja jutuga, et tema muudab palgapäeva kuu seitsmendaks kuupäevaks. Kuidas ta peaks seda tegema kui tal on õigust seda muuta?» küsib töötaja.

Vastab tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Ingrid Iter.

Töölepingu seaduse (edaspidi TLS) § 5 lõike 1 punkti 5 kohaselt peab palgapäev olema töölepingus kokku lepitud. Töölepingut muuta saab vaid poolte kokkuleppel (TLS § 12). Seega - kui Teil on töölepingus lepitud kokku, et palgapäev on iga kuu 5. kuupäeval, on seda võimalik muuta 7. kuupäevaks vaid juhul kui mõlemad pooled sellega nõus on. Kokkulepe võib olla vormistatud töölepingu lisana.

Kui Te palgapäeva muutmisega nõus ei ole, tuleb töötasu välja maksta vastavalt kehtivale kokkuleppele.

 Loe lisaks nõuandeid samal teemal või küsi tasuta nõu vastused.ee lehel.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles