Telerituru uued hitid meelitavad eestimaalasi ostma

LG 4K OLED teler

FOTO: LG

Kuigi kevad ja tegelikult ka suvi on ukse ees ning teleka ees istutakse üha vähem, otsustas Saarte Hääl enne nii-öelda hooaja lõppu uurida, mis telerite maailmas toimub.

ONOFF-i Saaremaa kaupluse juhataja Siim Nurja sõnul on aastatega teleriturul palju muutunud. «Meil on olnud CRT-tehnoloogia, plasmatelerid, LCD-d, siis LED-id ja nüüd on juba uued tulijad OLED- ja Ultra HD telerid,» loetleb Nurja.

Ta tõdeb, et OLED-telerite näol on tegu väga uue tehnoloogiaga, mistõttu on ka hinnad kallimad võrreldes näiteks LED-teleritega.

Ultra HD resolutsiooniga telerites on võrreldes levinud Full HD resolutsiooniga piksleid neli korda rohkem ja tänu sellele võimelised näitama detailsemat pilti.

Praeguse hõivavad valdava osa turust Nurja sõnul ikkagi LED-telerid, mis on LCD-de edasiarendus.

LED-ide ja LCD-de erinevus seisneb peamiselt paneelivalgustuses. Kui LCD-d valgustasid veel päevavalguslambid, siis LED-teleritel täidavad seda otstarvet LED-lambid.

«Seetõttu tarbisid LCD-d rohkem energiat ja võrreldes LED-teleriga ei olnud võimalik teha nii õhukesi paneele,» selgitab Nurja. Paneelid ongi muutunud väga minimalistlikuks ja energiat võtavad uued LED-telerid samuti vähem kui LCD-d.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles