Mobiilioperaator ei suuda oma lubadust täita

Illustratiivne foto. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Mitmed Elisa kliendid on nördinud, et juba jaanuarist lubatud uued SIM-kaardid, mis on mõeldud mobiil-ID turvalisuse suurendamiseks, pole siiamaani Eestisse jõudnud ning mobiilioperaator ei oska ka öelda, millal see toimuda võiks.

«Mul aegusid hiljuti mobiil-ID sertifikaadid,» ütles Postimehe poole pöördunud Elisa klient, kellel paluti klienditeenindusest minna nende esindusse uut SIM-kaarti lunastama. «Täna käisin seal ja tuli välja, et Elisasse pole uued «superturvalised» SIM-kaardid veel kohale jõudnud,» rääkis lugeja.

«Esialgu pidid kaardid tulema jaanuaris, kuid senimaani pole need kohale jõudnud ja mis on kõige naljakam – Elisa ei oska öelda ka, kunas need tulevad,» tõi nördinud lugeja välja.

Samas ei saa aeguvate või aegunud mobiil-ID sertifikaatidega kliendid seda teenust teadmata ajani kasutada. «Minu jaoks on see suhteliselt ebamugav, kuna kasutan aastaid juba mobiil-ID'd oma igapäevatoimingutes ning tagasiminek ID-kaardi peale saab olema üsna tüütu,» nentis lugeja.

«Kahetsusväärselt saabub Elisa uute ja turvalisemate mobiil-ID SIM-kaartide tarne tõepoolest oodatust hiljem,» sõnas selgituseks mobiilioperaatori suhtekorraldusjuht Marika Raiski. Uutele turvanõuetele vastavate SIM-kaartide tarnija teavitas märtsikuus Elisat, et kuna kõrgema krüpteeringu lisamine osutus neile prognoositust väljakutselisemaks, saabub tarne oodatust hiljem.

«Kuna Elisal puudub tarnijapoolne täpne kuupäev uute mobiil-ID SIM-kaartide kohalejõudmise osas, anname oma klientidele kodulehe uudises ja avaliku pressiteate kaudu teada, kui uued mobiil-ID SIM-kaardid on Elisasse jõudnud,» lisas Raiski. Mobiilioperaator andis tarne viibimisest klientidele teada ka märtsi alguses oma kodulehe vahendusel.

Vanad mobiil-ID SIM-kaardid said Elisa esindustes aga otsa, sest NutiKaitse projekti ja mobiilsideoperaatorite teavituskampaania raames liitusid Elisa kliendid mobiil-ID teenusega planeeritust kiiremas tempos, mis on tekitanud ka olukorra, kus uusi mobiil-ID SIM-kaarte ei ole mobiilioperaatoril teadmata ajani võimalik väljastada.

Alates 1. jaanuarist on mobiilioperaatoritel õigus väljastada mobiil-ID vormis digitaalseid isikutunnistusi kuni viieaastase kehtivusajaga. Kuna uus isikutunnistus nõuab ka suuremat turvalisust, lubas Elisa võtta kasutusele ka selles osas täiustatud SIM-kaardid.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back