iDeal kampaania

Apple'iga koostööd teinud blogija tunnistas valetamise üles

Elle ajakiri nimetas Belle Gibsonit mõne aja eest kõige inspireerivamaks naiseks

FOTO: Kuvatõmmis

Rahvusvaheliselt tuntud blogija, tervist puudutavate nutirakenduste looja Belle Gibson tunnistas, et tema jutud sellest, kuidas ta ravis vähki tervisliku toitumisega ja loodusraviga, on vale.

Austraalia päritolu 23-aastast naist süüdistati, et ta mõtles välja loo ajuvähist, et turundada oma tervisliku eluviisi nutirakendust The Whole Pantry, kirjutab news.com.au. Apple plaanis selle  nutirakenduse panna oma nutikella, mis tuleb lähiajal müügile.

Eelmisel kuul selgus, et naine ei  annetanud nutirakenduse müügist laekunud  300 000 Austraalia dollarit heategevuseks nagu lubas ja ta sõbrad hakkasid seetõttu kahtlema tema väidetavas ajuvähi diagnoosis.

Naine tunnistas intervjuus üles, et valetas, kuid ei suutnud selgitada, miks ta otsustas oma tervise kohta luisata. Naine püüdis oma käitumist selgitada raske lapsepõlvega. Ta ema lahkus pere juurest, kui ta läks kooli.

Vale ilmsikstulek on pannud blogija keerulisse olukorda. Penguin Australia lõpetas tema raamatu müümise ja Apple loobus tema nutirakendusest. Talle kasutada antud auto võeti tagasi ja ta peab kodust välja kolima. Naisel on nelja-aastane poeg.

The Whole Pantry nutirakendus tuli välja 2013. aastal ja esimesel kuul laeti seda alla 200 000 korda. 2015. aasta alguseks oli naine teeninud miljon dollarit oma nutirakenduse ja raamatu müügist.

Oma intervjuudes on naine rääkinud, et alates 2009. aastast on ta dieedi ja vaimsete praktikatega ise endal ravinud mitut pahaloomulist kasvajat (sh aju-, verevähki).

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles