Google'ist saab mobiilioperaator

Google Nexus 6.

FOTO: promo

Peale otsingumootori, tarkvara ja reklaami hakkab Google nüüdsest pakkuma ka mobiilioperaatori teenust.

Google plaan hakata pakkuma ka mobiilioperaatori teenust on õhus juba pikemat aega, kuid nüüd on uudis kindel, edastab France Info.

Internetihiid hakkab sarnaselt teistele mobiilioperaatoritele pakkuma erinevaid pakette koos roamingu ja muude lisateenustega. Esialgu võetakse asja rahulikult ning teenus tehakse avalikuks vaid mõnes USA linnas ning seda saab kasutada vaid Google'i telefon Nexus 6-ga.

Google Fi saab olema nn virtuaalne operaator. Nende pakkumine põhineb kahel USA operaatoril T-Mobile’il ja Sprintil - kasutaja telefon hakkab vastavalt side kvaliteedile ennast ühest võrgust teise lülitama. Nii garanteeritakse kasutajatele pidevalt hea levi. 

Ameerika Ühendriikide kontekstis pakub Google oma teenust suhteliselt hea hinnaga – umbes 30 dollari eest kuus saab helistada, sõnumeid saata ning 1 GB mobiilset internetti.

Selle uue teenusega tahab Google äratada USA telekommunikatsioonimaastikku tihendades konkurentsi ning pannes nad mõtlema uute investeeringute ja võrkude moderniseerimise peale. Lisaks tahetakse inimesi suunata kasutama rohkem mobiilset internetti ja loomulikult ka Google teenuseid.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back