Eestlased armastavad puuvilju rohkem kui lõunanaabrid

FOTO: SCANPIX

Hiljuti Balti riikides tehtud uuringust selgus, et eestlased tarbivad puuvilju tunduvalt rohkem kui lätlased ja leedulased.

Uuringufirma SolidData ja Hesburger viisid kolmes Balti riigis läbi uuringu, et selgitada elanikkonna suhtumist värsketesse puuviljadesse ning ootusi värsketest puuviljadest valmistatud jooke tarbida.

Enim tarbivad puuvilju eestlased, kellest 55 protsenti teeb seda iga päev ja 37 protsenti paar korda nädalas. Läti vastajatest tarbivad puuvilju iga päev vaid 20 protsenti ja leedulastest 35 protsenti. Enim söövad puuvilju naised vanuses 36-45 eluaastat.

Puuviljade tarbimise põhjustena toodi eestlaste hulgas välja eelkõige seda, et need on maitsvad (82 protsenti), tervislikud (73 protsenti), annavad vitamiine (60 protsenti) ja energiat (38 protsenti). Enamus (96 protsenti) eelistab süüa puuvilju toorelt, ilma töötlemata. Ligi kolmandik vastanuist ütles, et nad kasutavad puuvilju tihti ka jookide valmistamisel.

Tarbimise sesoonsus on ootuspärane – enim süüakse puuvilju suvel (61 protsenti). Kevadel tarbib puuvilju vaid kuus protsenti vastanutest.

Pooled eestlased tõid puuviljade kesise tarbimise põhjusena välja nende kõrge maksumuse. Lätis arvasid samamoodi 39 protsenti ja Leedus 35 protsenti.

Uuring viidi läbi aprillikuus. Oma arvamust avaldas kokku 1514 inimest, vanuses 16-45 eluaastat. Uuringus olid esindatud võrdselt nii mehed kui naised ja erinevatest vanusegruppidest nii linnast kui maakohtadest. Teada sooviti, miks puuvilju üldse eelistatakse, mis vormis neid tarbitakse ning mis aastaajal enim tarbitakse ning neilt, kes ei tarbi, uuriti mis põhjusel nad puuvilju ei armasta.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles