Saarlased juurutavad oma kvaliteedimärgist

Saaremaa Ehtsa Toote kampaania 2013. aasta lõpus

FOTO: Saaremaa koostöökogu

Möödunud neljapäeval said 11 Saare maakonna ettevõtjat oma toodetele või teenustele Saaremaa Ehtsa Toote märgi sertifikaadi, nüüd kannavad Saaremaa kvaliteedimärgist kokku 42 ettevõtjat.

«Sel aastal tutvustasime Saaremaa Ehtsa Toote märki maamessil – pea kõik, kelle juurde astusime, tundsid ja teadsid juba märgist Saaremaa Ehtne Toode,» sõnas Saarte koostöökogu nõustaja Sulvi Munk, vahendab Saarte Hääl.

Märgise kasutajad on seni olnud enamasti toidutootjad ja senine ühistegevus on olnud tulemuslik – märgis on omaks võetud ja seda kasutavad nii suur- kui ka väiketootjad, tehtud on tootjate ühisturundust kaubanduses ja teles.

Munk märkis, et kui lisaks tootjatele kasutavad märki ka teenusepakkujad, jätab see saare külastajale sooja mälestuse kohast, kus toimetavad erinevad toidutootjad ning kus väärtustatakse kohalikku tootjat ja toitu ja tehakse selle nimel koostööd.

Märgise kasu hindavad Saaremaa ettevõtjad erinevalt – suurtootja jaoks on oluline eelkõige ühine tarbijakampaania, väiketootjate jaoks on tootemärgi oluline roll piirkonnapõhisus ja võimalus oma tooteid teiste väiketootjate toodangu hulgast esile tõsta.

Refereeritud artiklit saab täismahus lugeda Saarte Häälest.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles