Nädalavahetusel võivad tõrkuda Swedbanki internetipank, kaardimaksesüsteemid ja sularahaautomaadid

Swedbanki internetipank

FOTO: Kaarel Tigas / Õhtuleht

Seoses iga-aastaste plaanipäraste hooldustöödega võib nädalavahetuse ning esmaspäeva varahommikutel esineda lühiajalisi häireid Swedbanki elektrooniliste kanalite töös.

Swedbanki klienditeenuste divisjoni juht Ulla Ilissoni sõnul pole nädalavahetusel tulevad katkestused seotud viimaste päevade katkestustega kaardimaksetes, teatab pank. Swedbankil on mitu eraldi asuvat serveriparki, mis tagavad igapäevatöö kõikidele teenustele ning on ka tagavaraks juhuks kui midagi juhtub.

«Käesoleva nädalavahetuse kolmel ööl testib pank nende tööd, mis lihtsustatult öeldes tähendab seda, et kõik teenused lülitatakse ühelt serveripargilt teisele ja järgnevatel öödel tagasi,» selgitas ta. Tööde käigus uuendatakse nii tark- kui riistvara. See kõik toob nendel öödel kaasa ka lühiajalisi häireid ja katkestusi nii internetipanga kui kaardimaksete töös

Pank teostab antud keerulist testi kaks korda aastas, nagu näeb ette seadus. «Selline kohustus on meile pandud sellepärast, et tagada meie süsteemide töökindlus juhul, kui üks serveripark rivist väljas on,» sõnas Ilisson. Kuna need kuupäevad pannakse paika juba pool aastat varem, siis pole pangal võimalik neid ka edasi lükata.

Kõikide nimetatud päevade varahommikutel võib internetipanga, pangakaartide ning sularahaautomaatide töös esineda lühiajalisi häireid (kuni 15 minutit) ajavahemikus kella 2st öösel kuni kella 7ni hommikul. Ööpäevaringselt on võimalik infot saada Swedbanki nõustamiskeskuse telefonil 6 310 310.

Swedbank vabandab võimalike ebamugavuste pärast ning soovitab klientidel planeerida internetipanga ja pangakaartide kasutamine selliselt, et hooldustööd nende pangatoiminguid ei segaks.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles