iDeal kampaania

Kanal 2 ei lahkugi juulikuust vabalevist

Teler

FOTO: Valgamaalane / Scanpix

Eelmise nädala lõpul levinud teade Kanal 2 lahkumisest vabalevist sai meedias levides tõlgenduse, nagu toimuks see sündmus 1. juulil, kuid Kanal 2 juhi sõnul on tegemist vale väitega.

«Kuulsin ka ETV tänasel meediakonverentsil, et see kuupäev on saanud faktiväiteks,» selgitas Kanal 2 juht Urmas Oru olukorda, teatab telekanal.

«Meile on helistanud murelikud vaatajad, kellele oleme küll püüdnud asjaolusid adekvaatselt seletada. Palume vabandust segaduse tekkimise pärast!» ütles Oru ja kinnitas, et kõik Kanal 2 vaatajad saavad pärast 1. juulit oma lemmiksaateid vabalevi vahendusel edasi jälgida.

«Tegelikult puudusid minu jutus viited kuupäevale ja selle eesmärk oli pigem selgitada telemaastikul toimuvaid protsesse. Jään oma sõnade juurde: pikaajaliselt vabalevis jätkamine on erakanalile muutunud mõttetuks. Kui võrrelda tele- ja internetimeediat, siis seadused annavad täna viimasele selged eelised. Võrreldes kohalikke telekanaleid välismaistega, siis soositakse välismaiseid kanaleid,» ütles Oru. «Kahjuks läks aga see sisuline sõnum meediasse jõudes kaduma ja esile tõusis hoopis kuupäev, millest polnudki juttu,» märkis Oru.

«Ma ei saa öelda, kas meie lahkumine vabalevist toimub aasta, kahe või viie pärast. Aga kinnitan, et 1. juulil 2015 seda ei juhtu. Eesti vaadatuima telekanalina püüame oma austajaid rõõmustada nii kaua kui vähegi võimalik. Palun veel kord segaduse pärast vabandust,» ütles Oru.

Eelmise nädala reedel vahendas Postimees Kanal 2 juhi sõnu, kus ta rääkis tõsistest kavatsustest vabalevist lahkuda, kuna on pettunud riigi suhtumises erakanalite kättesaadavuse osas. Aprillikuus teatas vabalevist lahkumisest TV3.

Levira juhatuse liige Aare Siimon kinnitas, et Levirale oli jäänud mulje, et Kanal2 plaanib vabalevist lahkuda lähiajal, mitte aastate pärast.  Samas nentis Siimon, et Kanal2 ei ole ka Leviraga suheldes rääkinud konkreetsetest kuupäevadest.

«Aga nende eelmisest otsusest me saime küll jah nii aru, et see on juulist, kuna neil lõpeb senine ringhäälingu luba. Kuigi nad on ka meie teada uue loa taotlenud,» rääkis Siimon, kes lisas, et Levira kindlasti tervitab Kanal2 otsust.

«Selles mõttes oli tegu ikkagi positiivse segadusega,» ütles Siimon.

Vabalevi on televaatajale tasuta. Levira andmetel suurenes vabalevi vaatajate osakaal möödunud aastal 9 protsenti ning vabalevi vaatas Emori andmetel 15 protsenti peredest ehk kokku 86 000 peret. Lisaks veel 19 000 peret, kes kasutavad TasutaTVd pere teise teleri vaatamiseks.

TasutaTVs levivad ETV, ETV2, Kanal2, TV3, Tallinna TV ja France24 ning mitmed kanalid sisalduvad uue põlvkonna hübriidTV-s, mis eeldab internetiühendusega telerit.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles