Klõbisev koorepakk tekitas muret

Tere koorepakis oli peidus lisakork.

FOTO: Kalev Lilleorg/Õhtuleht

Igasugune võõrkeha toidus tekitab vastikustunnet, mistõttu loobub tarbija sageli selle kasutamisest. Selline juhus oli hiljuti Rakveres.

ks Rakvere elanik rääkis, et ostis Tere kohvikoorepaki, et sellest kastet valmistada, kirjutab Kuulutaja. Alguses tundus kõik korras olevat, kuni kuulis, et mingi kõva asi loksub pakis.

Kuna viimasel ajal levivad meedias igasugu jutud veidratest leidudest toidu sees, kallas naine kohe paki sisu kraanikaussi. Peale seda lõikas tetrapaki katki, et näha, mis võis koore sisse sattuda. Õnneks polnud seal midagi hullu, sest paki põhjas oli veel teinegi kinnituskork.

Tere kvaliteedijuht Kaisa Ringmäe ütles, et sellise murega peaks tarbijad pöörduma eelkõige tootja poole. Ta täpsustas siiski, et tegemist oli korgiga, mida seade peab antud toote pakendile paigaldama, kuid kogemata oli seda tootele kaks tükki sattunud.

«Koore villimisseade paigaldab esmalt tühjale pakendile korgi ja kui andur on ära kontrollinud, et kork on paigas, lastakse koor sisse. Seade paneb korke korraga kahele pakendile. Kui juhuse tõttu satub seade võtma kaks korki korraga, mida juhtub harva, siis kukub teine kork tavaliselt paki kõrvale maha. Asjaolude kokkulangemise tõttu on olemas teoreetiline võimalus, et üleliigne kork kukub kõrvalolevasse tühja pakendisse. Sellistel juhtudel on põhimõtteliselt võimatu ilma pakendit avamata korgi olemasolu koorepakendis tuvastada,» lisas Ringmäe.

Ta edastas vabanduse, et niisugune juhtum aset leidis.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles