Kasutatud riiete annetamine on täies hoos

Humana kauplus.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Humana on riideannetusi vastu võtnud esimese Eesti kaupluse avamisest 2001. aastal, ent kogumine sai suurema hoo sisse alates 2007. aastast, kui kauplustesse pandi üles kogumiskastid.

Suurim hüpe toimus aga tänu välikogumise alustamisele koostöös Tallinna Jäätmekeskusega, kes paigaldas Tallinna linnaruumi ja lähivaldadesse välikogumiskonteinerid, mille tühjendamise ja rõivaste käitlemise eest vastutab Humana.

Eelmisel aastal kogus Humana kauplustest ja välikogumise teel, samuti koostöös Uuskasutuskeskuse ja teiste partneritega 535 tonni rõivaannetusi. Selle aasta keskpaigaks on kogutud 75 protsenti eelmise aasta kogusest ehk 393 tonni, sellest 167 tonni välikogumise kaudu.

Humana soovitusel pole keskkonnast hoolimine ja taaskasutuse väärtustamine vaid hooaja trend, vaid ainuvõimalik teguviis, et maakera ressurssidest jätkuks nii tänastele kui tulevastele põlvkondadele. Iga prügimäele saatmisest päästetud ja ümbertöötlemisele või taaskasutusse suunatud kilogramm tekstiili hoiab ära 4.2 kilogrammi süsihappegaasi paiskumise atmosfääri.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles