Kuus kõige räpasemat asja kodudes

Koristamine.

FOTO: SCANPIX

Kodus võivad pisikud peituda kohtades, mida ei oska oodatagi.

Kõrvaklapid – need on tihti kontaktis higi, kehahooldustoodete ja kosmeetikaga. Kõrvaklappidel levib tihti baktereid, sealhulgas stafülokokk-bakter. Enamjaolt on need kahjutud, ent võivad kokkupuutel katkise nahaga viia infektsioonini.

Arvuti klaviatuur – klaviatuurid on tihti kaetud hallituse, pärmseene ja bakteritega, mis pole meie silmale nähtavad. Mustuse teket seletab ka see, et inimestel on kombeks arvuti ees süüa.

Hambaharjahoidikud – olenemata kui suurt lugu inimene hügieenist peab, on ta suus ja hambaharjal tuhandeid mikroorganisme. Tasub vältida kaanega suletavaid hoidikuid, sest need koguvad rohkem niiskust, mis tekitab hallitust.

Kohvimasinad ja –kannud – kui neid mitte regulaarselt pesta, võib neis leiduda kuni 50 protsenti kogu kodus leiduvast pärmseenest ja hallitusest.

Prillid – halvim asi, mida prillidega teha, on paberrätikuga või särgivarrukaga nühkimine. See ainult levitab tolmu. Ka prillidele hingamine pole efektiivne, vaid lisab sinna baktereid.

Nutitelefon – sõrmedel on palju baktereid, mida nutitelefonile edasi kanda. Ka seda ei tasu ettejuhtuva lapiga pühkida, vaid võiks jälgida tootja juhiseid selle puhastamiseks.

Allikas: Today Home

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles