Pärnu lasteaed diskrimineeris vene õpetajaid

Kevadel vallandatud Pärnu Kellukese lasteaia õpetajad oleksid heameelega oma tööd edasi teinud, sest töö lastega meeldis neile väga ja ka lapsevanemad olid nendega rahul.

FOTO: Urmas Luik

Pärnu Kellukese lasteaed diskrimineeris mullu kevadel vallandatud vene õpetajaid töölepingu lõpetamisel rahvuse tõttu, sest jättis neile asemele pakkumata teise töö, nagu seda nõuab seadus.

Tellijale Tellijale

«Mulle meeldis töö lastega ja ma oleks heameelega seda edasi teinud, kui võimalus oleks antud,» kõneles Liidia (63), üks kolmest Pärnu linna vene lasteaia Kelluke õpetajast, kellega lasteaia juhataja eelmise aasta kevadel töölepingu lõpetas. Põhjuseks nõrk eesti keele oskus – samas ei kontrollinud keegi, kas nende keeleoskus oli piisav õpetaja abi töö tegemiseks või mitte.  

2013. aasta kevadistel arenguvestlustel juhtis lasteaia direktor Marika Merila mitmete töötajate tähelepanu keeleinspektsiooni ettekirjutustele, kus oli kirjas, et nende keeleoskus peab paranema ning jõudma vajaliku B2 tasemeni (suhtlustasand – toim). Samal aastal avati lasteaias ka esimene keelekümbluse rühm.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back