Elektrilevi maskott sarnaneb tuntud tegelasega

Lastele suunatud maskott Elektrijänes.

FOTO: Elektrilevi

Elektrilevi lastele mõeldud maskott Elektrijänes on välimuselt väga sarnane aastaid Eesti laste üheks lemmikkangelaseks olnud Jänku-Jussiga.

«Elektrijänes on Elektrilevi ohutuse teemade maskotina kasutusel olnud juba üle viie aasta,» selgitas Elektrilevi kommunikatsioonispetsialist Maret Reinumägi. Kuna sagedamini juhtuvad elektriõnnetused just lastega, siis selleks, et ohutusteemadega lasteni jõuda loodigi Elektrijänese karakter ja maskott.

FOTO: Internet

«Lastekaga (Jänku-Jussi loojatega – toim) oleme teinud mitmetel aastatel edukat elektriohutuse alast koostööd,» kinnitas Reinumägi  ja tõi näiteks üheskoos välja antud ja lastele suunatud ohutusvihiku ja multifilmid. «Elektrijänes on hästi sobinud armastatud Jänku-Jussi kangelaste kõrvale. Nii ohutusvihikutes kui multikates on Elektrijänes ikka omas rollis, mistõttu näevad lapsed neid samuti kahe erineva tegelasena,» oli Reinumägi veendunud. Ta lisas, et elektrijänese maskotti pole lapsed ühelgi üritustel Jänku-Jussiks pidanud.

Jänku-Jussi tegelaskuju looja Jaanika Leoste sõnul on olemas multikad, kus mõlemad jänesed: nii Jänku-Juss kui ka Elektrijänes on koos. «Sinised jänesed on erinevates multikasarjades üle maailma suhteliselt levinud,» lisas ta.

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus

Populaarne

Tagasi üles