Lugeja küsib: mis saab töölepingust?

Tööleping. Foto on illustratiivne.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

«Minuga on sõlmitud tähtajaline tööleping lapsehoolduspuhkusel viibiva töötaja asendamiseks. Tuli välja, et asendatav katkestab novembris lapsehoolduspuhkuse, aga jään ise enne seda septembris rasedus- ja sünnituspuhkusele. Mis saab minu töölepingust?» küsis lugeja. 

Vastab tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Anni Raigna.

 Tähtajaline tööleping lõpeb tähtaja möödumisega (töölepingu seadus § 80 lg 1) vaatamata sellele, et töötaja on rasedus- ja sünnituspuhkusel või lapsehoolduspuhkusel. Tähtajalise töölepingu sõlmimisel on osapooled teadlikud suhte ajutisusest ning selle lõppemisest kokkulepitud tähtaja või sündmuse saabumisel.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back