ETV ja ETV2 HD-telepilt jõuab vabalevi klientideni

ETV2.

FOTO: Raigo Pajula/Postimees

Alates homsest saavad tavalise antenniga telerivaatajad näha kõrgekvaliteedilise pildiga ETV ja ETV2 kanaleid. Tegu on TasutaTV DVB-T2 testvõrguga, mida saavad jälgida televaatajad, kel on DVB-T2 toega uuem teler või digiboks.

Saatjad üle Eesti (Tallinna Teletornis, Valgjärvel, Koerus, Pärnus ja Kohtla-Nõmmel) võimaldavad osa saada ERRi teleprogrammide HD-kvaliteedist. Ühtlasi lisanduvad kanalitele valitavad subtiitrid. Nii ETV kui ka ETV2 senised signaalid levivad edasi ikka samadel positsioonidel ja kvaliteedis (Multipleks 1 võrgus). Multipleks7 võrgu ja HD kvaliteedi puhul on tegemist lisavõimalusega, millest saavad osa need, kel on vastav tehnika.

«Alates 7. septembrist väljastab ERR nii ETV kui ka ETV2 pilti HD-kvaliteedis ja peagi alustav ETV+ on samuti kõigile edastusteenust pakkuvatele operaatoritele kättesaadav HDs,» ütles ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa.

Tuleva aasta lõpuni pakub Levira HD-kvaliteeti vabalevis, aga kvaliteetseima telepildi tulevik on pigem seotud tasuliste platvormidega. «Täna ja ilmselt ka lähema kolme-nelja aasta jooksul ei ole ERRil võimalik maksumaksja raha eest HD-kvalteedis pildi edastamise teenust Leviralt osta,» lisas Allikmaa.

Teleprogrammide vaatamiseks HD-kvaliteedis on soovitav uut telerit hankides kontrollida, et sellel oleks DVB-T2 võimekus. Kui teleril on ka HbbTV funktsioon, saab ETV ja ETV2 saateid hübriidTV kaudu tasuta järelvaadata ning ERRi online-uudiseid jälgida suurelt ekraanilt.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles