Jätkub sundkindlustuse pakkumine

Sundkindlustust hakatakse väljastama alates oktoobrikuust.

FOTO: Marko Saarm

Sõidukiomanikele on asjakohane meenutada, et kõikidel sõidukitel ja haagistel, mis on liiklusregistris, peab olema liikluskindlustuse leping.

Esimesel oktoobril möödub aasta liikluskindlustuse seaduse jõustumisest. Teenuse sisu osas ei ole midagi muutunud, vaid aasta möödumisega on kliendite hulk mõnevõrra suureneb, sest osadel lepingutel lõppeb aastane periood.

Liikluskindlustus on kohustuslik kõikidele liiklusregistris registreeritud sõidukitele ja nende haagistele sõltumata sellest, kas neid kasutatakse või mitte. Seega peab olema tehtud autol, mootorrattal, mopeedil ja ka haagisel liikluskindlustus, teatas IIZI turundus- ja müügijuht Maria Plees.

Sundkindlustus rakendub kui sõiduk registreeritakse liiklusregistris ja liikluskindlustus jäetakse sõlmimata; lõppeb sõiduki ajutine kustutamine või peatamine liiklusregistris, sõiduk võetakse uuesti liiklusregistris arvele ja kasutusse; möödub 12 kuud viimase liikluskindlustuse poliisi kehtivuse lõpust.

Näiteks kui liikluskindlustus sai läbi 01.01.2015 ja peale seda kuupäeva ei ole tehtud uut kindlustust ega sõidukit arvelt maha võetud, siis rakendub sundkindlustus sõidukile 12 kuud hiljem peale viimase kindlustusperioodi lõppu ehk alates 01.01.2016.

Sundkindlustus rakendub esialgu 30 päevaks, sealt edasi pikendatakse seda 90 päeva kaupa nii kaua, kuni sõidukile on kas tehtud selle omaniku poolt kindlustus või on sõiduk registrist kustutatud. Sundkindlustuse kindlustusandjaks on Eesti Liikluskindlustuse Fond.

Ajutise liiklusregistrist kustutamise periood on mitte vähem kui üks kuu ja mitte rohkem kui 24 kuud, perioodi pikkuse määrab sõiduki omanik/rentnik. Taotluses märgitud ajutise registrist kustutamise perioodi möödumisel loetakse sõiduk automaatselt registris olevaks sõidukiks ja taaskord muutub aktuaalseks liikluskindlustuse sõlmimine.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back