Neljapäeval saabub maksude teise osa tasumise tähtaeg

Neljapäeval on maamaksu, tulu- ja sotsiaalmaksu tasumise tähtaeg.

FOTO: Arvo Meeks

1. oktoobril on maamaksu teise osa tasumise tähtaeg ja tulu- ning sotsiaalmaksu juurdemaksmise tähtaeg neil maksumaksjatel, kes olid 2014. aastal registreeritud FIE-na, said tulu välismaalt või vara võõrandmisest.

Maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul on 1. oktoobril tulumaksu juurdemaksmise või tagastamise tähtaeg esmakordselt ka neil maksumaksjatel, kes deklareerisid välistulusid. 

«Ka sel aastal pöörasime suuremat tähelepanu just välistulude deklareerimisele,» sõnas Udde. Ta lisas, et tänavu käivitus Euroopa Liidu automaatne tuluandmete infovahetuse süsteem. «See tähendab seda, et maksu- ja tolliamet annab liikmesriikidele infot nende maksuresidentide Eestis teenitud tulude kohta ning saab ka ise infot Eesti maksuresidentide tulude kohta,» selgitas Udde ja soovitas seetõttu kõigil, kel välistulud veel deklareerimata, seda kiiremas korras teha.

Kui isiku maamaksu summa on suurem kui 64 eurot, siis saab maksu tasuda kahes osas. Esimese osa tasumise tähtaeg oli 31. märtsil, mil pidi tasuma vähemalt poole summast, ülejäänud osa maamaksust ootab maksuhaldur hiljemalt 1. oktoobriks. Selleks ajaks tuleb maamaksu teine osamakse tasuda kokku 74 676 isikul, kogusummas ligi 25,3 miljonit eurot.

2014. aasta tuludeklaratsioonide põhjal on vaja enam kui 13 000 inimesel tasuda 1. oktoobriks täiendavat tulumaksu summas 23,9 miljonit eurot. Sotsiaalmaksu tuleb juurde tasuda ligi 10 000 isikul, summas  8,1 miljonit eurot.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back