Postiteenuste juht: postiasutuste kunstlik elustamine ei vii kuhugi

Omniva tahab suure hulga väikeste postkontorite asemel koondada postiteenused suurtesse postkontoritesse.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Eesti Posti postiteenuste juht Kaido Padar ütleb, et kui tahame küünalde asemel näha paremaid postiteenuseid, on postivõrgu ümberkorraldamine hädavajalik.

«Täna näeme me olukorda, kus ligi kolmandik rahvast ei käi postkontoris kahe aasta jooksul kordagi ning teine kolmandik teeb seda aastas vaid üks-kaks korda,» räägib Padar, lisades, et erinevalt minevikust käiakse tänapäeval postkontoris peamiselt vaid pakke kätte saamas, vahendab Lääne Elu.

Tema sõnul tekib sellises olukorras paratamatult küsimus, mis mõtet on pidada üleval kahjumlikke postkontoreid, kui nende esmase ülesande järele ei ole enam nõudlust ega vajadust. «Küünalde ning lotopiletite müügiga võib tegeleda ka kohalik kauplus, selleks pole tarvis pidada postkontorit,» märgib Eesti Posti postiteenuste juht.

«Liigume tänasel päeval selle suunas, et tulevikus oleks paljude väikeste postkontorite asemel vähem, aga suuremaid ja rohkemate kassakohtadega postkontoreid,» sõnab Padar Omniva postivõrgu ümberkorralduskavast rääkides, tähendades, et üksnes see aitab kaasa paremate postiteenuste kujundamisele.

Refereeritud arvamusartiklit saab täismahus lugeda Lääne Elust.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles