Soomes kaalutakse poodide lahtiolekuaegade pikendamist

Stockmanni kaubamaja Helsingis.

FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Soome valitsuse plaan pikendada kaupluste lahtiolekuaega on toonud kaasa mitmeid arutelusid, eriti tuliselt müüjate tööajaga seonduvalt.

Senise kaupluste lahtiolekuaegu reguleeriva seaduse muutmine puudutab esialgu tõenäoliselt vaid nädalavahetusi, vahendab Yle.

Jaekaubanduse omanike liidu juhi Juhani Pekkala sõnul mõjutab muudatus kindlasti poodide lahtiolekuaegu, ent mitte nii dramaatilisel moel, nagu praegu inimesed endale ette kujutavad.

«Ma eeldan, et mõned poed näeksid seda kui võimalust hoida suviti kaupluse uksi pühapäeval kauem lahti. Ka enne jõule võiksid poed olla kauem avatud kui vaid kella kuueni, mis on hetkel välistatud,» ütles ta.

Pekkala väitel on oluliseks põhjuseks muudatuse läbiviimisel ka klientide vajaduste parem lahendamine. «Isegi kui poodide uksed on kauem avatud neil aegadel, mis klientidele paremini sobivad, ei pruugi see mõjutada teenindussektori tööhõive vähenemist,» lisas ta.

Praegu on Soomes kauplused avatud üldjuhul järgnevalt: tööpäeviti kella 7-21, laupäeviti kella 7-18 ning pühapäeviti kella 12-18.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles