Eestlaste rattaregistriga on liitunuid juba 36 riigist

Eestlaste loodud rattaregister on laienenud suure hooga rahvusvaheliseks.

FOTO: Bike-ID

Esimesel hooajal liitus Bike-ID rahvusvahelise rattaregistriga tuhandeid rattureid 36-st riigist.

«Jalgrattavargused on probleem kõikjal maailmas. Siiani puudusid turul efektiivsed lahendused varastatud rataste tuvastamiseks, mistõttu jäävad ka paljud leitud rattad omanikele tagastamata. Ainuüksi Euroopas varastatakse 3,5 miljonit jalgratast aastas ning tihtipeale realiseeritakse varastatud rattad väljaspool selle päritoluriiki,» kommenteerib ettevõtte rahvusvahelist lähenemist Bike-ID tegevjuht Meeri Klausen.

Rahvusvahelise tasuta Bike-ID jalgrattaregistriga, mis alustas oma tegevust selle aasta aprilli lõpus, liitus esimesel rattahooajal tuhandeid jalgrattaentusiaste viielt kontinendilt. Info tasuta rattaregistri ja mikromärkide lahenduse olemasolust on jõudnud näiteks ratturiteni Saksamaal, Ameerika Ühendriikides, UK-s, Hollandis kui ka eksootilisemates riikides nagu Brasiilia, Uus-Meremaa, Singapur, Lõuna-Aafrika ning Jaapan. Bike-ID andmebaasiga liitub keskmiselt 33 jalgrattasõpra päevas.

Käesoleva aasta septembri lõpul laienes Bike-ID rattaregister rahvusvaheliseks ning tänaseks on pakutava lahendusega registreerunud jalgratturid lausa 36-st riigist. Ülemaailmse registri ja 0,4 millimeetrise suuruste turvamärgistuste vastu on huvi tundnud erinevad tuntud rahvusvahelised organisatsioonid nagu Volkswagen Financial Services, Global Cycling Network, BIKE Europe ning Road.cc ning kindlustusandjad nii Eestist kui ka mujalt Euroopast. Kodumaisele turule sisenes noor Eesti start-up esimesena ning tänaseni pole siin ühtegi turvamärgistusega jalgratast varastatud.

Kevadel 2016. toob Bike-ID kõigi rattaentusiastide rõõmuks turule ka jalgrattakindlustuse, mis katab nii õnnetus- kui ka vargusjuhtumid.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles