Sisuturundus

Mida kinkida küpses eas lähedasele, kelle juba kõik justkui olemas?

FOTO: Fotolia

Kui lapsed ootavad kingiks mänguasju, noored igat masti nutiseadmeid ja uude ellu astujad praktilisi igapäevaseid esemeid, siis hoopis keerulisem on teha kingitust inimesele, kellel on elus kõik justkui paigas ja olemas. Samas on soov oma lähedasele midagi südamelähedast ja meeldejäävat kinkida.

Kingi mugavust

Me kõik hindame iga aastaga üha enam mugavust. Seega on hea mõte valida kingitus nende lahenduste seast, mis saavad kalli inimese elu hõlpsamaks ja mugavamaks muuta. Siin on valik tohutu ja sõltub nii kingisaaja elustiilist, elukohast kui vanusest. Paljudele meeldib ise lehti riisuda, lund rookida ja koristada, aga ühel hetkel saabub iga, kus lumepuhur või robottolmuimeja on mugav ja jõudu säästev abiline. Kui vanemad armastavad suveõhtuid veeta rõdul või terrassil, siis võiks mõelda jahedatesse õhtutesse soojust toovale terassisoojendajale. Mõnusad ja mugavad on ka näiteks diivanile asetatav rulookandik või ajalehehoidja. Kuna tervis ja tervislik eluviis on nii alati moes kui ka vanuse tõustes üha tähtsam, siis võib kinkida lähedasele oma tubase köögiviljaaia. Kodus kasvatatud salati- ja maitsetaimed toovad aknalauale igavese suve ning ühtlasi on tagatud vitamiinirohke ja värviküllane toidulaud. Mis saaks olla mõnusam, kui pista südatalvel suhu oma aknalaualt nopitud tomat või maasikas?

Toeta hobisid

Tihti on vanemad või vanavanemad saunalembesed ja eestlastel on sageli oma kodusaun. Sellisel juhul teeb kindlasti rõõmu komplekt erinevatest saunatarvikutest, kuhu võiks kuuluda näiteks kibu ja kulp, aga ka mõnus saunaessents ja tõrvaseep või hoopis pehme hommikumantel. Kui sulle kallis inimene veedab suure osa oma ajast köögis, siis mõtle, mis võiks tema kokkamisharrastusele kaasa aidata. Kas see võiks olla vinge köögikombain, blender, mahlapress või hoopis hakklihamasin? Paljud Eesti isad ja vanaisad on käinud juba lapsest saadik kalal. Neid saab rõõmustada vinge spinninguridvaga või hoopis sooja termopesuga. Kui endine jahimees on otsustanud loodust teisiti nautida ja valinud vereta jahi, siis teeb talle heameelt korralik fotokaamera. Liikumine teeb meie ihule ja hingele head igas eas, aga vanuse tõustes veel eriti. Kui su lähedasele teevad muret näiteks seljavalud, siis kingi talle kas tasakaalupadi või võimlemispall. Miks mitte ka velotrenazöör või joogamatt?

Kui kingisaaja hindab klassikalist ilu

Mõnikord on inimestel tõesti kõik vajalik olemas ja midagi pole puudu. Paljud sellised inimesed oskavad hinnata klassikaliselt ilusaid kingitusi. Selleks võib olla aegumatu ja alati moodne Iittala vaas, kaunis ja põhjamaine küünlajalg või omanäoline komplekt veiniklaase. Ilu ei pea olema alati käega katsutav, seda võib leida ka imelisest parfüümist, kodumaisest looduskosmeetikast või küpsele nahale mõeldud kreemipurgist. Kingituse otsimise tuhinas ei tohi unustada siiski peamist – kingisaajat. Mõtle, kas ta hindab rutiini või põnevust? Kas tema praegune eluetapp eeldab rohkem liikumist või lihtsat mugavust? Kas ta on armastab praktilisi või ilusaid kingitusi? Kui kingid on valitud, siis võta aega endale kallite inimestega koos olla – see on kõige tähtsam kingitus, nii meile endile kui neile!

Hansaposti kingispikker naisele:

1. Kodune tomatikasvatus

2. Disainvaas

3. Marc Jacobs Daisy kinkekomplekt

4. Robottolmuimeja

5. Linane hommikumantel

Hansaposti kingispikker mehele:

1. Lumepuhur

2. Bambusest saunakibu

3.  Hugo Boss kinkekomplekt

4. Suitsuahi

5. Õngeritv

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus

Populaarne

Tagasi üles