Maailma 1000 parima restorani hulka valiti neli Eesti restorani

FOTO: Vida Press

Prantsusmaa väliministeerium avaldas maailma 1000 parima restorani nimekirja , mille seas on ka neli Eesti restorani.

Parimate restoranide nimekirja koostamiseks vaatasid kokandus- ja restoranieksperdid läbi andmed 300 000 restorani kohta.

Nimekirjas on restorane viielt mandrilt. Kõige enam on 1000 parima restorani seas Jaapani restorane (127), järgnevad Prantsusmaa (118), USA (101), Hiina (69) ja Hispaania (52).

Maailma parimaks kuulutati Šveitsis Crissiers´ asuv Benoît Violier restoran. Esikümnesse mahuvad veel USAs New Yorgis asuv Thomas Kelleri, Jaapani Kyoto Kenichiro Nishi, Prantsusmaa Pariisi Guy Savoy, Šveitsi Fürstenau Andréas Caminada, Hispaania Girona Joan Rocca, Jaapani Tokyo  Yosuke Imada, Prantsusmaa Roanne`i Michel Troisgros´, Prantsusmaa  Fontjoncouse´i  Gilles Goujoni ja Prantsusmaa Pariisi Joël Robuchoni restoran.

Maailma parimate restoranide nimekirja jõudis neli Eesti restorani: Muhu saarel Pädastes asuv Alexander, mis on 976. kohal, Tallinnas Ranna tee 3 asuv Noa Peakoka Saal, mis paigutus 977. kohale, Tallinnas Tornimäe 3 asuv Horisont, mis sai 981. koha ning Tallinnas Vene 9 asuv Tchaikovsky, mis on 983. kohal.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles