Eesti noorte loodud puulipsude vastu tuntakse huvi välismaalgi

Puulipsu meeskond.

FOTO: Puulips

Kolm Pirita majandusgümnaasiumi õpilast rajasid õpilasfirma, mis toodab käsitööna valmivaid puidust lipse. Hiljuti on lipsude vastu huvi tuntud ka Itaaliast ja Ameerikast, kus noored peagi lipse läbi e-poe müüma plaanivad hakata.

«Mõte toota puust lipse tuli sellest, et nägin enda kodukohas üht vanameest tihti neid nokitsemas. Mulle need meeldisid ja sellepärast otsustasime koolikaaslastega neid veidi laiemalt tootma hakata. Puit annab igale lipsule oma mustri ja nii ei ole ükski lips samasugune,» rääkis õpilasfirma Puulips peadirektor Fred Mühls.

Nii panid kolm koolinoort jõud kokku ja hakkasid koos lipse tootma. Tänaseks on neid valminud ligi 70. Lipse on noored müümas käinud tavaliselt laatadel, kust juba kümmekond lipsu ostetud on.

Foto: õpilasfirma Puulips

FOTO: Tootja foto

Hiljuti võttis õpilasfirmaga ühendust ka turundusagentuur Turundustänav, kes aitas noortel üles seada veebilehe, mille kaudu samuti lipse osta saab. Seda saab külastada siin.

Puulipsu loojad unistavad ühel päeval näha enda toodetud lipse mõne suure kuulsuse kaelas. Hiljuti rõõmustas neid see, kui vanalinna hariduskolleegiumi heategevuslikul oksjonil ostis nende lipsu Euroopa Parlamendi liige Indrek Tarand.

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus

Populaarne

Tagasi üles