Odav kütteõli langetab toasooja hinda

Kütteperiood on kätte jõudnud.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Kütteõli odavnemine on näiteks Saaremaal kaasa toonud katlamajast müüdava soojusenergia hinna alanemise.

Nii hakkab Kuressaare Soojuse Kuressaare võrgupiirkonnas müüdav soojusenergia maksma 1. jaanuarist praeguse 43,64 €/MWh asemel 42,08 €/MWh, mis koos käibemaksuga teeb 50,5 €/MWh. Orissaare alevikus, kus samuti kütab Kuressaare Soojus, maksab soojusenergia 50,5 €/MWh, vahendab Saarte Hääl.

Soojusenergia hind alanes ka SW Energia köetavas Pärsama soojusvõrgus, kus soojusenergia müügihind on 1. detsembrist 60,62 €/MWh (ilma käibemaksuta) senise 68 euro asemel. Kaks aastat tagasi maksis soojusenergia Pärsama katlamajas aga 80 €/MWh. Seevastu hakkpuidul töötav Leisi keskuse katlamaja, mida haldab valla kommunaalamet, müüb soojusenergiat hinnaga 52 €/MWh.

Kõige odavam soojusenergia hind Saare maakonnas on Liiva katlamajas, kus kohalik kommunaalamet küsib tarbijatelt vaid 47 €/MWh, mis on ühtlasi ka lõplik müügihind, sest Muhu kommunaalamet ei ole käibemaksukohustuslane. Muhu kommunaalameti juhi Arvo Vaga sõnul piirduvad Liiva korterid praeguse soojalaine tingimustes kohati 50–60-euroste soojaarvetega, mis on oma kolmandiku võrra tavalistest väiksemad.

Refereeritud artiklit saab täismahus lugeda Saarte Häälest.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles