Õpilased kaunistasid taaraautomaadid jõuluteemaliste piltidega

21. Kooli 2A õpilane Kasper Joel endakujundatud taaraautomaati külastamas.

FOTO: Eero Nõgene

Heategevusfondi Aitan Lapsi projekti «Taaraautomaatide jõuludisain» raames joonistasid Tallinna 21. kooli 2A klassi õpilased kunstitundides vahvaid pilte, millega kaunistati üle Eesti 30 taaraautomaati, mille esipaneelile oli võimalik kleebis toota.

Heategevusfond Aitan Lapsi on tänavu väga õnnelik uue suuna ehk koostöös Eesti Kunstimuuseumiga kunsti toetamise üle. Kunstimuuseumi muuseumides on annetuste toel käinud kokku juba 2161 last. Et veelgi rohkem lapsi saaks kunstiga tutvuda, tekkis fondil tänavu pühade eel mõte laste jõuluteemaliste kunstitöödega taaraautomaate kaunistada ning seeläbi annetusvõimalusele tähelepanu tõmmata.

21. Kooli 2A õpilane Kasper Joel endakujundatud taaraautomaati külastamas. Foto: Eero Nõgene.

FOTO: Eero Nõgene

Taaraautomaatidele jõudsid kõik 21. Kooli 2A klassi laste joonistatud tööd. Lisaks disaineriks olemisele said õpilased heategevuse ja keskkonnateemalise koostöö raames külastada enda kujundatud taaraautomaati ning rohelist annetusnuppu vajutada.

Tänaseks on üle Eesti juba 330 annetusvõimalusega taaraautomaati. Annetused salvestuvad automaatselt ning lähevad vähekindlustatud lastele teatrikülastusteks ja teisteks Eesti laste ning kultuuriga seotud projektideks. Fondi loomisest peale on novembrikuu seisuga saanud annetuste toel teatris käia 51 197 last.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back