Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Amet alustas nelja pürotehnika müügikoha suhtes menetluse

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Pürotehnika. | FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) kontrollis eelmise aasta lõpus 25 pürotehniliste toodete müügikohta ja alustas neist nelja suhtes menetluse.

«Rikkumisi tuvastati viies müügikohas ja üks neist leidis lahenduse juba kontrolli käigus. Nelja järelevalvemenetlust on hetkel veel pooleli,» ütles TJA pressiesindaja Anu Võlma BNS-ile.

Suurim rikkumine oli pressiesindaja sõnul nõuetele mittevastavate pürotehniliste toodete müük – puudus nii CE-märgistus, kasutusluba kui ka eestikeelne informatsioon.

Tarbijakaitseamet ja päästeamet seekord aasta lõpus ühiskontrolli ei teinud. «Ühiskontrolle seekord ei toimunud. Tarbijakaitseamet tegi kontrolli üle Eesti pisteliselt erinevates müügikohtades. Kokkuvõte pole veel lõplik, kuid esmase hinnangu järgi suuremaid probleeme ei esinenud,» ütles tarbijakaitseameti kommunikatsiooniekspert Pille Kalda.

«Kontrollisime toodete vastavust jaekaubanduse nõuetele ning nendes probleeme ei esinenud. Kontrollisime ka toodete kasutusjuhendite olemasolu ning tehtud sai vähemalt üks märgukiri eestikeelse kasutusjuhendi esiletõstmiseks,» rääkis Kalda.

Tagasi üles