Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kui mehed on lorud, siis võtab külm ka torud

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Torumees. | FOTO: Scanpix

Krõbeda külmaga kaasnevad torustike külmumised on torumees Sven Aaviku sõnul suures osas inimeste oma hooletuse ja ükskõiksuse tagajärg.

«Need juhtumid, millega me praegu tegelenud oleme, on olnud sõna otseses mõttes inimeste oma lohakus,»  ütles  Kuressaare Elamute Hoolduse santehnik Sven Aavik Saarte Häälele. Tema sõnul on kõige kurvem see, kui inimesed ei tee ise mitte midagi, et avariid ära hoida.

«Kui aastast aastasse on teada, et mingi koht ära külmub, siis võta midagi ette. Tõsta ringi, kutsu mehed appi, teeme midagi ümber. Aga ei. Ja hakkab jälle pihta, tuleb ja nõuab, olgu aga olla,» pahandas paljunäinud torumees.

Torude külmumiseks pole tegelikult üldse palju vaja. Veidi külma, veidi tuult ja ongi tehtud. Inimesed peaksid ise tähelepanelikumad olema, sõnas Aavik, kelle sõnul on ühtedel aknad lahti, teistel uksed. Alles eile hommikul tuli tal lahendada kurioossevõitu avariijuhtum, kus inimene ütles, et tema kass tahab väljas sital käia ja uks peab sel ajal lahti olema, aga tuul tõmbas ja torud külmusid ära. Aavik nentis, et probleemsed majad ja kohad kipuvad paraku aastast aastasse korduma.

«Mõnel pool ei ela inimene ise eluruumis sees ja teda üldse ei huvita, et teiste torud sealt läbi lähevad. Kemmerguaken on lahti ja torud on külmunud, aga teda üldse ei huvita. Ütleb, et kevadel saate sisse, kui tahate,» rääkis ta.

Tagasi üles