Politsei: naaberriikides reisides peab juhiluba kaasas olema

Politsei noomib: naaberriikides liigeldes peavad dokumendid kaasas olema.

FOTO: ANDRES TEISS / PM/SCANPIX BALTICS

Kuigi Eestis liigeldes ei ole juhiloa kaasas kandmise kohustust, nõutakse seda teiste Schengeni riikide teedel liigeldes, kuna selle puudumisel võib tekkida probleeme.

Politsei teatel on viimasel ajal naaberriigi kolleegidelt politseile laekunud infot, et paljudel juhtudel ei ole Lätit väisavatel Eesti kodanikest sõidukijuhtidel kaasas juhtimisõigust tõendavat dokumenti.

Politsei tuletab meelde, et Eestis ei ole autojuhil kohustust kaasas kanda Eestis väljaantud juhiluba. Samuti ei ole kohustust Eestis liigeldes kaasas kanda sõiduki registreerimistunnistust, kui juht on kantud liiklusregistrisse omanikuna, vastutava kasutajana või kasutajana. Ka juhtudel, kui omanik, vastutav kasutaja või kasutaja viibib sõidukis. Küll peab olema kaasas isikut tõendav dokument.

Piiri taga sõitmisel peab kaasas olema nii isikut tõendav dokument, juhiluba kui sõiduki registreerimistunnistus ning aeganõudvate asjaajamiste vältimiseks võimalusel ka kindlustuspoliis.

Lõuna prefektuuri liiklusjärelevalvetalituse juht Alvar Pähkel sõnas, et juhiloa võib koju jätta vaid siis, kui loa on väljastanud Maanteeamet ning sõidetakse üksnes Eesti piires. «Kui oma teekonnal plaanitakse pilk peale heita näiteks Läti vaatamisväärustele, peavad need dokumendid alati käepärast olema,» toonitas ta.

Oluline on seegi, et kui Eesti kodanikule on väljastatud teise Euroopa Liidu riigi juhiluba, tuleb seda ühtmoodi kaasas kanda nii Maarjamaa kui välismaa teedel liigeldes.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles