Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tasub teada - olulisemad muudatused tulu deklareerimisel

4
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tuludeklaratsioonide esitamise aeg on varsti käes. | FOTO: Sander Ilvest

Maksu- ja tolliameti Saaremaa teenindusosakonna büroojuhi Olev Martinsoni sõnul on juba tuleval nädalal, järgmisest esmaspäevast kuni kolmapäevani võimalus tutvuda e-maksuametis/e-tollis deklaratsiooni eeltäidetud andmetega.

15. veebruarist avatakse tuludeklaratsiooni esitamine e-maksuametis/e-tollis ja teenindusbürood hakkavad väljastama eeltäidetud tuludeklaratsiooni väljatrükki, kirjutab Saarte Hääl.

Deklaratsiooni peavad igal juhul esitama füüsilisest isikust ettevõtjad ja isikud, kes on saanud tulu välismaalt. Deklareerida tuleb neil seejuures nii Eestis maksustatav kui ka mittemaksustatav palga- ja dividenditulu ning ka see tulu, mida välislepingu alusel Eestis ei maksustata.

Deklareerida tuleb ka rendi- või üüritulu, metsamaterjali ja raieõiguse müügitulu ning vara võõrandamisest saadud kasu. Kui maksumaksja võõrandab kahe aasta jooksul rohkem kui ühe alalise või peamise elukoha, rakendatakse maksuvabastust vaid esimese võõrandamise suhtes.

Olulisemad erinevused

Tagasi üles