Tasub teada - mida teha, kui eeltäidetud tuludeklaratsioonis on viga

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Kuni kolmapäevani saab tutvuda eeltäidetud tuludeklaratsiooniga ja juhul, kui deklaratsioonist puuduvad näiteks koolituskulud, tuleks võtta ühendust koolitusfirmaga.

Eelmisel aastal makstud kodulaenu intresside või ka investeerimiskontode andmete puudumise puhul peaks aga inimene ise oma internetipangas andmed ära saatma, misjärel ilmuvad need ka kohe eeltäidetud deklaratsioonile, vahendas ERR uudised «Aktuaalset Kaamerat».

«Kui on juhtunud, et inimesel on võimalik saada soodustust alates teisest kuni 17-aastasest lapsest ja laps on suvel tööl käinud, siis eeltäidame ka lapse andmed,» selgitas Maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde.

Udde sõnul jälgib maksuamet endiselt väga tähelepanelikult välismaalt saadud tulu ning üüritulu, mida on deklareeritakse järjest rohkem.

Tuludeklaratsiooni saab esitada maksu- ja tolliametile alates järgmisest esmaspäevast kuni 31. märtsini, teenindusbürood hakkavad eeltäidetud tuludeklaratsiooni väljatrükki väljastama samuti nädala pärast.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back