Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Järelmaksupakkuja koostöö Zinzinoga on lõppenud

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Inbank. | FOTO: Erik Prozes

Inbank praegu enam Zinzinoga liitujatele järelmaksu ei võimalda – 2014. aasta oktoobris alguse saanud koostöö lõpetati napilt aasta hiljem ehk mullu oktoobris.

«Klientide küsimusi ja täpsustusi finantseerimislepingu sõlmimisel tuleb ette erinevate partnerite puhul ning Zinzinoga seotud probleemide hulk ei olnud siinkohal märkimisväärselt erinev,» sõnas Inbanki juhatuse esimees Jan Andresoo, kommenteerides oma senist koostööd kapselkohvimasinate müüjaga Eestis.

Tema sõnul tulebki nn ukselt-uksele-müügiskeemi puhul sagedamini kui kaupluse müügisaalis ette olukordi, kus klient, olles kaupa proovinud ja sellega lähemalt tutvunud, soovib tehingust taganeda.

«See tähendab ka finantseerimislepingu lõpetamist, kui klient on toote soetanud järelmaksuga,» rääkis Inbanki esindaja. Ta lisas, et tavaliselt on kliendilt tulnud info põhjal ka järelmaksuleping lõpetatud.

Küll möönis Andersoo, et kuna Zinzinoga seotud arveldustesse on kaasatud ka ettevõtte Rootsi pool, siis kulges protsess tavapärasest aeglasemalt. See on ka põhjus, miks ettevõte on praeguseks Zinzinoga koostöö lõpetanud. Napi aasta jooksul, mil see vältas, puudus neil näiteks üldse otsene koostöö Zinzino peakontoriga Rootsis.

See oligi Zinzino esindaja sõnul peamine põhjus, miks koostöö otsa sai. «Kuna see võimalus oli tehtud Eesti inimestele lisaks – mitte otse läbi Zinzino Rootsi kontori –, siis lihtsalt nii oligi, et kuna need kaks asja võtsid nii palju energiat, siis lõpetati see ära ja jäi ainult üks liisingu pakkuja,» kostis omalt poolt anonüümseks jääda soovinud Zinzino konsultant.

Tagasi üles