Postimehe lugeja Marek Kõllamets on kasutanud keemilisest puhastusest pärit metallist riidepuid asjade kuivatamiseks vajalike konksude tegemisel. Selleks tuleb alumine traat pooleks lõigata ja selle otsad ülespoole painutada. Kõllamets kasutab riidepuid näiteks jalanõude või ka kala kuivatamiseks.

FOTO: Erakogu

Paljud hoiavad ka kodus oma riideid keemilisest puhastusest saadud traadist riidepuudel, ehkki need lõhuvad need riideid. Tegelikult ostavad keemilised puhastused riidepuid tagasi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Riideid ei tasuks hoida traadist riidepuude peal, sest nende õlad venivad välja, kuna traadist riidepuu on ikkagi kitsas ja peenike,» selgitas SOL Baltics OÜ Maakri pesumaja juhataja Anu Tiide.

Ta toob näiteks, et kui meesterahva pintsak on kogu suve sellisel riidepuul rippunud, on seda sügisel kindlasti vaja pressida, kuna  rõivas on vormist välja läinud. Ka ei sobi traadist riidepuud suvekleitide hoidmiseks. «Kui pluusi kaal on peaaegu olematu, siis ta võib seal ju kodus nõnda rippuda küll, aga siiski ma pigem ei soovitaks,» sõnas Tiide. Ta lisas, et ennekõike on traadist riidepuud mõeldud ikkagi riideeseme transportimiseks.