Viis nõuannet edukaks kaltsukatuuriks

Uuskasutuskeskus Paides Rüütli tänaval.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Kaltsukad on hea koht soodsalt garderoobi täiendamiseks. Uuskasutuskeskus annab nõu, kuidas võtta kaltsuka külastusest maksimum ja soetada endale meelepäraseid esemed.

1. Koosta nimekiri soovitud esemetest.

Tõenäoliselt on juba enne taaskasutuskeskusesse minekut mõttes konkreetsed asjad, mida leida soovid. Kui koostad enne kauplusesse minekut nimekirja, on lihtsam otsitavaid esemeid meeles pidada. Lisaks nimekirjas olevatele asjadele viska pilk kindlasti peale ka muule kaubale – võid leida asju, mida enne nende nägemist tahta poleks osanudki ja mis juba homme võivad olla letilt läinud.

2. Poodi minnes kanna lihtsasti vahetatavaid rõivaid

Kaltsukate laia valiku tõttu võid proovikabiini jõuda mitmel korral. Et rõivaste proovimine oleks kiire ja lihtne, pane selga lihtsasti eemaldatavad rõivad. Näiteks on T-särgi äravõtmine hõlpsam kui triiksärgi lahtinööpimine ning lukuga jalanõude vahetamine kergem kui paelte sidumine.

3. Ära karda osta veidi kohendamist vajavaid riideid.

Mõni rõivaese võib vajada veidi nokitsemist, näiteks nööbi vahetamist või säärte lühemaks tegemist. See ei pea aga olema põhjuseks, miks asi ostmata jätta, eriti kui see on kvaliteetne ja hästi selga istub. Isegi kui sulle endal õmblustöödeks aega või mahti pole, saad selle lasta kuskil parajaks teha.

4. Uuri, millal kaltsukad uue kauba välja panevad ja soodusmüüke teevad

Enamik kauplusi teeb soodusmüüke, mil osa või kõik esemed on tavapärasest soodsamad. Tihtipeale on soodusmüügid ajastatud just enne uue kauba saabumist, sest nii saavad keskused müügipinda vabastada, kliendid aga tavapärasest odavama hinnaga oste teha.

5. Külasta rohkem kui ühte kaltsukat

Kuna Uuskasutuskeskustesse on kasutatud rõivad ja jalanõud annetatud, pakuvad kõik kaltsukad erinevat kaupa. Kui sa ühest poest soovitud esemeid ei leia, külasta julgelt ka teisi kauplusi.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles