Telia lubab seitsmes riigis Eesti hindadega helistada

Telia Eesti logo.

FOTO: Telia Eesti

30. märtsist saavad Telia Mobiilse Elu kõnepakettide kliendid kasutada kõneside teenuseid Balti ja Skandinaavia riikides koduturu hindadega.

«Alates tänasest kehtib Telia Mobiilses Elus üks pakkumine üle Baltimaade ja Skandinaavia – koduvõrgus ostetud kõne-, sõnumi- ja internetimahud on kasutatavad ka rändluses ja ilma lisatasudeta,» rääkis Telia Eesti kõneside valdkonna juht Leila Leeben.

Pakkumine hakkab kehtima nii olemasolevale kui ka uuele Mobiilse Elu kasutajale ja sealhulgas kõikidele Mobiilse Elu versioonidele.

Üks oluline muudatus puudutab Mobiil-ID kasutamist - nimelt on Mobiilse Elu klientidel edaspidi nii Baltimaades kui Skandinaavias Mobiil-ID sõnumid tasuta, nii nagu Eestis.

Kui andmesidet kasutatakse ühes fikseeritud kohas ning selle üle arve pidamine on suhteliselt lihtne, siis kõnede ja sõnumitega on reeglid veidi keerulisemad - rändluses viibides saab teha nii kohalikke kõnesid, kõnesid koju kui ka üle maailma, sama kehtib sõnumite kohta.

Seetõttu kehtivad Mobiilses Elus järgnevad hinnastamise loogikad:

Helistades või sõnumeid saates Lätist, Leedust, Norrast, Taanist, Rootsist või Soomest Eestisse, Telia numbritele - need kõned ja sõnumid maksustatakse kui Eestis Telia numbritele tehtud kõned ja sõnumid. Kui valitud paketimaht sisaldab kõnesid või sõnumeid Telia võrku, siis lähevad need selle mahu sisse. Mahu ületamisel kehtib Mobiilse Elu Telia võrku helistamise hinnakiri.

Helistades välisriigist teistele Eesti numbritele - need kõned maksustatakse kui Eestis teistesse Eesti võrkudesse tehtud kõned ja sõnumid. Kui paketimaht sisaldab kõnesid või sõnumeid teistesse Eesti võrkudesse, siis lähevad need selle mahu sisse. Mahuületusel kehtib Mobiilse Elu teistesse Eesti võrkudesse helistamise/sõnumite saatmise hinnakiri.

Helistades välisriigis selle riigi kohalikule numbrile - need kõned ja sõnumid maksustatakse kui Eesti teistesse võrkudesse helistamine/sõnumite saatmine. Kui paketimaht sisaldab kõnesid/sõnumeid teistesse Eesti võrkudesse, siis lähevad need selle mahu sisse. Kui valitud paketimaht ei sisalda kõnesid või sõnumeid teistesse Eesti võrkudesse, siis maksustatakse need vastavalt Mobiilse Elu Eesti teistesse võrkudesse helistamise hinnakirja järgi.

Helistades teistesse Baltimaadesse või Skandinaaviasse (Soome, Rootsi, Norra, Taani, Läti ja Leedu) - rakendub Mobiilse Elu Eestist Baltimaadesse või Skandinaaviasse helistamise hinnakiri. Mobiilses Elus kehtib soodustatud kõneminut ja sõnum hinnaga 5 senti minut/sõnum. Kui kliendi valitud paketimaht sisaldab ka mahtu suunal Eestist Baltimaadesse või Skandinaaviasse, siis lähevad rändluses teistesse Baltimaadesse või Skandinaaviasse tehtud kõned ja saadetud sõnumid selle mahu sisse.

Kõik vastuvõetud kõned Baltimaades ja Skandinaavias on tasuta. Ülejäänud kõnede ja sõnumite puhul Euroopasse ning maailma kehtib tavapärane rändlushinnakiri.

Kõigi nende klientide jaoks, kes Mobiilse Elu pakette ei kasuta, jäävad kehtima senised kõnede ja sõnumite hinnastamise tingimused.

Täpsem info Telia kodulehelt.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back