Tuhanded ratturid soovivad linnakeskkonda paremaks muuta

Pilt Tour d'Ööst.

FOTO: Jaanus Ree

Eelmisel nädalal leidis aset Tallinnas kuues Tallinn Bicycle Week. Tegu on rattafestivaliga, millest suur osa on Eesti Linnaratturite Liidu tegevusest rattakultuuri tutvustamisel, uurimisel ja arendamisel Tallinnas ja teistes Eesti linnades.

Festivali jaoks märgilise tähendusega Tourd'Öö XXXII Tallinn/Suur Suvekruiis tõi eelmisel reedel kokku inspireerivalt suure ratturite hulga. «Hinnanguliselt oli väntajaid üle 2000, mis tõestab juba niigi selget arusaama, et rattaga sõit linnakeskkonnas on iseenesest mõistetav üha suurema arvu inimeste jaoks,» tõdes üks festivali korraldajatest Rein Soesoo.

Ta on veendunud, et öistel ühissõitudel osalejad rikastavad meie tänavaid ka argipäevadel, sõites tööle, kooli või viivad ja toovad oma lapsi lasteaiast. «Soovime, et just need samad lapsed saaksid lähiaastatel sõita ringi võimalikult turvalises keskkonnas. Tour d' Öö on küll meelelahutuslik ettevõtmine, ent näeme, et selle mõju on olnud viimase kuue aasta jooksul suurem kui ettevõtmise algatajad oskasid oodata,» märkis Soesoo.

TBW seminaril arutleti rahvusvahelises seltskonnas laia teemaderingi üle. Vabaduse väljakul toimunud üritusel osutus populaarseks Politsei- ja Piirivalveameti ning TBW koostöös toimunud ohutu sõidu kool, mis näitas selget vajadust taolisi ettevõtmisi statsionaarsemalt korraldada, et ratturite pealekasv valdaks nii sõidu tehnilist poolt, etiketti kui liikluseeskirju.

Juba suve lõpus kuulutavad Eesti Linnaratturite Liit ja Tallinn Bicycle Week välja ideedekonkursi järgmise aasta festivali laiendamiseks ja mitmekesistamiseks. «Soovime, et festivali tegevusse oleks kaasatud üha suurem hulk huvigruppe. Näeme, et just ühine tegutsemine on see, mis toob rataste kasutamise üha suuremasse fookusesse ning parandab seeläbi ka meie ühist elukeskkonda,» on Eesti Linnaratturite Liidu esindaja Tõnis Savi veendunud.

Festivali korraldaja Eesti Linnaratturite Liidu suvi on töine. Jätkuvad tegevused mai lõpus Riigikogus loodud jalgrattaga liiklemise ning linnaratturite toetusrühma ümber. 9. juulil ootab ees rattaüritus Vormsil, augustis sõidetakse öine tuur Pärnus, Augustiunetuse raames ning veeretakse Tartus, Linnafestivalil UIT. Puutumata ei jää ka Võru ning Viljandi.

Suvetuuritamine on ettevalmistuseks 2018.aastal toimuvale Tour d'ÖÖ Eestile, mis on osaks EV100 programmist.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles