Terrorikaitse saab reisikindlustuse osaks

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Läänes aina sagenevad terrorirünnakud on ärgitanud Eesti kindlustusfirmasid oma reisikindlustuste pakkumisi muutma. Enamasti tuleb terroriga kaasnevate kulude katmiseks juurde maksta, paar ettevõtet on selle ohufaktori aga juba oma põhipaketti lisanud.

Tellijale Tellijale

«Terroriga seotud kindlustuskahjude hüvitamine on Ifi e-büroost ostetud poliisidel sees alates 2015. aasta sügisest,» rääkis If Kindlustuse isikukindlustuse tootejuht Kairit Liik. Tema sõnul tähendab see, et kõik Ifi e-büroost ostetud reisikindlustuse poliisid saavad automaatselt ka terrorismiga seotud kaitse, mille täpsem ulatus on määratud lepingus.

Kui osta meditsiiniabi kindlustus, siis hüvitatakse terroriaktis vigastada saanud inimese meditsiiniabi kulud. Ülejäänud kaitse, nagu näiteks reisitõrge, on võimalik soovi korral juurde valida. If kindlustuses tehtud reisitõrkekindlustus sisaldab aga automaatselt ka evakuatsiooni terrorismi, sõja, massikorratuste, epideemia ja loodusõnnetuse korral. «If hüvitab evakueerumisega seotud kulud majutusele ja transpordile, mis on seotud riigist tagasipöördumisega,» selgitas Liik. Meditsiiniabi ja reisitõrke kaitse kehtib 14 päeva jooksul alates eespool nimetatud sündmuse algusest.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles