Tasub teada: kuidas organiseerida oma sügavkülmikut

FOTO: Panther Media/Scanpix

Kui tegu on suure perega, võib juhtuda, et külmkapi tagumisse nurka ununeb mõni toiduaine ning läheb ajapikku hallitama. Pole välistatud ka see, et leiad sügavkülmast toote, mida enam tuvastada pole võimalik.

Toiduraiskamise põhjuseks ongi eelkõige see, et külmkapi sisu pole korralikult organiseeritud, vahendab Telegraph.

Kokaraamatu autor ning toidu säilitamise ekspert Justine Pattison peab eelkõige probleemiks toidu pakkimist ja märgistamist. «Inimesed arvavad, et mäletavad, mis on fooliumisse mähitud või säilituskarpi pakitud, kuid lõppude lõpuks näevad toiduained külmutatuna üsna sarnased välja,» rõhutas ta. Ta soovitas pigem panustada läbipaistvatele sügavkülmakottidele ning markerile, et külmutatu märgistada.

Pattison annab mõned soovitused, mida ja kuidas sügavkülmutada, et vältida toiduraiskamist.

Külmuta julgelt. Külmutada saab paljusid toite, sealhulgas liha, mitmeid juuste, puu- ja juurvilju, mereande ja isegi piimatooteid. Toorjuust ja toidukoor võivad küll külmutamisel veidi konsistentsi muuta, kuid see ei ole tervisele kuidagi kahjulik. Kui võtad need sügavkülmast välja, tarbi neid 24 tunni jooksul ning ära uuesti külmuta.

Tee ettevalmistusi. On küll lihtne toit sügavkülmikusse visata otse pakendis, kuid see raskendab edaspidiseid toimetusi. Kui tead, et sügavkülmast välja võttes ei tarvita sa näiteks kogu pakki liha ära, siis viiluta see enne parajateks portsjoniteks. Kui tegu on suure veesisaldusega toiduga, näiteks mõni juurvili, on seda samuti lihtsam valmistada, kui see on eelnevalt lõigutud või püreestatud.

Pakend ja märgistus. Tee kindlaks, et pakend on õhukindel, kuna toidu ligi pääsenud õhk võib selle maitset muuta. Kirjuta pakendi peale, mis toiduga on tegu ning millal selle sinna panid, et teada, kaua see säilida võib. Palju toitu visatakse ära mõttega, et see on liiga kaua sügavkülmas olnud. Maksimaalseks piiriks, mil toit veel söögikõlbulik on, peetakse enamikel toiduainetel nelja kuud.

Sulata külmikut aegajalt. Kõik külmikud pole jäätumiskindlad, mistõttu võivad neisse ajapikku tekkida väiksed jäämäed. Sageli lähevad inimesed alt sellega, et topivad sügavkülma äärest ääreni täis ega sulata seda kunagi. Sellega tekivad külmikusse ka müstilised pakikesed, mille olemasolu oled ammu unustanud ning mille puhul pole enam kindel, millega tegu olla võiks. Kui sügavkülmik on tühjavõitu, võta ette sulatamine ning proovi seda teha kord kuus.

Toimetus ootab lugejate küsimusi Saada küsimus

Populaarne

Tagasi üles