Augustis tasub mulda pista tilli ja lõikelilli

FOTO: Jardin aianduskeskus

Praegu leidub nobenäppudele veel nii mõnigi aiatöö, mis tarvis enne sügise saabumist kiirelt ära teha. Lisaks pole veel sugugi hilja ka viimaseid lilli ja taimi maha külvata või suvelilli uute ja värskematega asendada.

Tellijale Tellijale

Jardini aianduskeskuse aednik Helju Purm märkis, et augustis võib veel julgelt maha külvata mõningaid aedvilju (varajased sordid, näiteks naeris, hernes) ja maitserohelist (nt salatit, tilli). Seemne võib külvata otse peenrasse, külvikohta tuleks eelnevalt kasta ning pärast jälgida, et peenar kogu aeg piisavalt niiske püsiks.

«Näiteks tilli võikski külvata iga paari nädala tagant, et kogu aeg oleks värske till võtta, ja sügisese viimase saagi võib panna sügavkülma, et värsket tilli saaks ka talvel,» jagas Hansaplanti turundusspetsialist Annika Reiljan lahkelt soovitusi. Samuti teadis ta rääkida, et augusti esimesel poolel külvatud aedsalat pikendab samuti taimedelt saadava saagi aega hilissügiseni. Aedsalati taimed taluvad hästi kuni viiekraadist külma, kuid kindlam on need katta siiski kattelooriga.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada

Populaarne

Tagasi üles