Euroopa veebipoed pakuvad konkurentsi Hiina e-poodidele

Üha rohkem kasvab teadlike ostlejate hulk, kes tahavad olla kindlad välismaisest e-post tellitud kauba kvaliteedis.

FOTO: PAUL FAITH/AFP

Kuigi Hiinast tellitud saadetiste hulk on üle kahe korra suurem kui kõigist teistest riikidest tulevate saadetiste hulk kokku, siis viimasel ajal on ka Euroopa e-poodide kaubamahud tugevalt kasvama hakanud. 

Omniva pakiäri juhi Sten Argose sõnul on jätkuvalt kõige populaarsemad riigid, kust e-poodidest tellitakse Hiina, Suurbritannia, USA ja Saksamaa, kuid just viimaste puhul on käesoleva aastaga näha märkimisväärset kasvutrendi. 

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on 2016. aasta esimeses pooles enim kasvanud saadetiste tellimine Saksamaalt, kust kaubamahud on kasvanud 32 protsenti. Populaarsuse on tinginud suuresti ka see, et Ühendkuningriikide ja USA Amazon’i kõrval on kasvanud ostlemine just Amazon.de-st. Püsivalt populaarsed on ka riikide eBay keskkondadest ostmine. Lisaks neile saab populaarsete e-poodidena veel välja tuua asos.com, sportsdirect.com, houseoffraser.com.

«Hiina e-poed, eesotsas AliExpressiga, on kahtlemata jätkuvalt atraktiivsed oma ülisoodsate toodete ja tasuta tarnega, kuid üha rohkem tõuseb teadlike ostlejate hulk, kes tahavad olla kindlad välismaisest e-post tellitud kauba kvaliteedis,» selgitas Argos värskete trendide tagamaid. 

Üha rohkem otsivad ja leiavad ostjad aga ka e-poode, kus on esindatud spetsiifilisete hobidega seotud kaubad või konkreetne eelistatud kaubamärk. «Väga tihti tellitakse ka selliseid tooteid ja kaubamärke, mis Eestis veel kättesaadavad pole,» rääkis Argos. «Levinuimate näidetena võib siin nimetada raamatuid, elektroonika komponente, kosmeetika kaubamärke, lasteriideid, rõivabrände ning kõikvõimalikku fännikaupa alates jalgpallisärkidest, lõpetades koomiksifrantsiisidega, mis Eesti poelettidele ei jõua,» lisas ta.

Praegu on võimalik välismaisetest e-poodidest vaid AliExpressi kaubad otse ükskõik millisesse Omniva pakiautomaati tellida. Lähitulevikus avaneb see võimalus ka teiste välismaisete e-poodide puhul, et kliendid saaksid oma pakid kätte eelistatuimast ning enda jaoks kõige mugavamast kanalist.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back