Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Maitseproov: milline Caesari salat on suupäraseim?

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Olerex Kalorid: 389 Hind: 4,9 Kaal: 290 Pakend: - Serveering: kaste eraldi Punktid: (1-5) 4. | FOTO: Juss Saska

Caesari salat on peaaegu iga restorani ja pubi menüüs ning uudis pole seegi, et sama salatit saab osta nii kiirtoidukohast kui ka tanklast. Loomulikult saab salatit ka igast suuremast poest, kas lahtisena või pakendatult.

McDonald's Kalorid: Krõbeda kanaga 424, grillkanaga 303 Hind: 5 Kaal: kõrbeda kanaga 311, grillkanaga 297 Pakend: taassuletav, nuga + kahvel Serveering: Krutoonid ja kaste eraldi, sisaldas ainsana porgandit Punktid (1-5): 3,82 | FOTO: Juss Saska
Statoil Kalorid: 566 Hind: 4,95 Kaal: 320 Pakend: taassuletav, kahvel Serveering: krutoonid ja kaste eraldi Punktid: (1-5) 3,17 | FOTO: Juss Saska
Selveri köök Kalorid: 389 Hind: 3,85 (Kaubamaja toidumaailm) Kaal: 290 Pakend: - Serveering: kaste eraldi Punktid (1-5): 2,25 | FOTO: Juss Saska
Hesburger Kalorid: 410 Hind: 4,1 Kaal: 385 Pakend: Taassuletav, nuga + kahvel Serveering: Krutoonid ja kaste eraldi, sisaldas ainsana värsket kurki Punktid (1-5): 2,1 | FOTO: Juss Saska

Kuigi eri maitsetega salateid leiab Eestimaalt sadu, otsustasime seekord keskenduda just kiirsöögikohtadele. Maitsesime viit salatit: McDonald’si, Hesburgeri, Statoili, Olerexi ja Selveri köögi Caesari salatit. Viimane neist sai ostetud Tallinna kaubamaja toiduosakonnast. Kõige kauem pidi salatit ootama McDonald’sis, mujal sai söögi kätte väga kiiresti.

Kuigi enne lõunasööki ostetud salatid ajasid kõik suu vesiseks, tuli maitsmiskatsel välja nii mõndagi huvitavat.

Värskus määrab

Kõige rohkem punkte sai Olerexi salat, mille puhul leidsid kiitust kana maitse, juustu rohkus ning maitse ja kogu toidu värskus. Siiski jagus kõige maitsvamale salatile ka kriitikat: kanamaitseainet olevat liiga palju, juust kõva ja vale ning maitse vänge. Kõige tipuks sai kana otsa juba viienda maitsja juures.

Viiest proovitud Caesari salatist teenis lemmiku tiitli endale Olerexi salat. Viimasele kohale jäi Hesburgeri salat.

McDonald’si salat, sedakorda krõbeda kanaga, saavutas teise koha. Selle juures kiideti kastet, värsket salatit ja head kanamaitset. Mõni proovija ütles koguni, et tegu oli üllatavalt hea salatiga ja poleks uskunudki, et McDonald’si salat võib nii hästi maitseda. «Täitsa hea salat, mõnusa maitsega,» ütles üks proovija.

Pisut nuriseti selle üle, et krõbedad kananagitsad ikka ei sobi Caesari salatisse. «Mage», «maitsetu» ja «igavavõitu» olid veel mõned sõnad, millega salatit kirjeldati. Üks sööja keeldus koguni salatit proovimast, sest see ei näinud tema arvates isuäratav välja, teinegi proovija pidi tõdema, et salati välimus ei kutsu eriti sööma.

Statoili Caesari salat jäi kolmandaks. Toidu juures kiideti maitsvat kastet ja krõbedaid krutoone. Nii mitmegi jaoks tundus aga kastet olevat liiga palju. Ise endale serveerides saab muidugi valida, kui palju kastet keegi kasutada soovib, sest see on eraldi pakendis. Ka tomatid olid liiga suured ja ühe korra mainiti ka, et salati roheline osa pole värske.

Veidrad maitsed

Selveri köögi salat jäi neljandaks. Kiideti hästi maitsestatud kana ja et tomateid oli palju ning kaste polnud liiga vänge. Mõne jaoks oli kanamaitseainet kasutatud liiga palju ning peaaegu pool proovijatest kurtis veidra kõrvalmaitse üle. Kehva vastuvõtu osaliseks said ka krutoonid, mis olid vintsked ja mida oli liiga ohtralt.

Viimase koha sai endale Hesburgeri salat, mis sai vaid poolteist head kommentaari: «värske ja hea» ning «väljanägemine jätab soovida, aga maitse on hea». Kriitikat sai see salat paraku kõvasti. Kana tundus seisnud ja salat oli vesine. Veel kommenteeriti, et see ei maitse nagu Caesari salat ja kaste pole õige. Ka selle salati puhul kurdeti suurte tomatite üle.

Kui Statoilis, Kaubamajas ja Olerexis oli kogu komplekt kohe olemas, siis Hesburgeris ning McDonald’sis pidi kastme eraldi juurde küsima ja Hesburgeris veel ka krutoonid. Ühtepidi võib see tüütu olla, aga ilma kastme või krutoonideta on salat jällegi tervislikum. Selveri köögi salat eristus teistest sellega, et seda sai ka lahtise salati letist endale sobiva portsu kaupa osta.

Tagasi üles