Viis Facebook Messengeri nippi, mida sa enne ei teadnud

Wire, Whatsapp, Skype ja Facebook Messenger võimaldavad kõik teha telefonikõnesid, kuid igaüks neist kulutab selleks erineval hulgal andmemahtu.

FOTO: Mihkel Maripuu

Facebooki Messengeri suhtlusäppi kasutab iga kuu üle miljardi inimese. On olemas aga mitu kavalat nippi, kuidas rakendust paremini kasutada.

Tele2 klienditeenindusdirektor Sirli Seliov soovitab mõnda:

  • Mängud. Kui trükkida vestlusaknasse «@fbchess play», siis avaneb kohe malelaud. Kui vestlusaknasse saata korv- või jalgpalli emotikon ja sellele klikata, siis saab ka neid mänge mängida. Kui sõbral on sünnipäev, siis õhupalli emotikoniga lendavad värvilised pallid üle ekraani.
  • Messengeri grupi-videokõne on suhteliselt uus võimalus, mis toimib samamoodi kui tavaline videokõne. Vajuta telefonitoru ikoonile ja saad mitme osalejaga korraga silmsidet pidada. Selleks on vaja äpi viimast versiooni.
  • Pilti ja videot saab teha otse Messengeri äpiga, klikates kaameraikoonile. Samuti saab saata helilõike otse äpist. Ning ka enda asukohta jagada – nii ei pea pikalt seletama, et oled hoopis selles teises Kalamaja kohvikus.
  • Lennufirma KLM saadab soovi korral lennuinfo ja isegi pardakaardi Messengeri kaudu.
  • Kui inimene pole su sõbralistis, siis Facebook võib temalt saabunud kirja spämmiks pidada ning jätta Sind tekstist teavitamata. Seega tasub aeg-ajalt vaadata ka sõnumitaotluste kausta: ava telefonis Messenger äpp > Settings > People > Message requests > See filtered messages.
  • Vahel tahaks saabunud sõnumit lugeda nii, et «read» kirja teksti alla ei teki ja oleks rohkem aega vastusele mõelda. Kui panna telefon flight mode- ehk lennurežiimile, siis teinekord on sõnum juba telefoni laetud ja seda saab lugeda. Samas internetiühenduse puudumisel ei saa sõnumiprogramm sellest aru ja reetlik «read» ehk «loetud» jääb tulemata.
Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles