Spetsialist: soojuspumba võiks välja lülitada -25 kraadi juures

Sirje Niitra
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Soojuspump.
Soojuspump. Foto: Internet

Soojuspumba omanikud ei peaks külma ilma pärast väga muretsema, sest see annab piisavalt sooja ka praeguse külmaga, küll aga võiks pumba välja lülitada, kui temperatuur alla 25 kraadi langeb, sest siis pole sest enam suurt abi.


Solarfan juhataja Rein Posti sõnul on meil müüdavatest soojuspumpadest parimad tõhusad soojendajad ka -20-kraadise välistemperatuuri juures, mõned üksikud isegi -25 kraadi juures.

On olemas ka selliseid soojuspumpasid, mil temperatuuri mõõtja peal ja need lülivad ennast mingil hetkel ise välja. Enamikul sellist piirangut siiski pole.

«Ega ükski tootja piirtemperatuuri tegelikult öelnud ei ole, selle panevad peale edasimüüjad oma kogemusest lähtuvalt. Sellega nad kinnitavad, et sellise temperatuuri juures töötab pump korralikult,» selgitas spetsialist. Kindlat temperatuuri ei saa ka seetõttu panna, et siis peaks märkima ka tuuletugevuse ja õhuniiskuse.

Soojuspumba puhul tuleb arvestada, et mida külmem ilm, seda väiksem kasutegur ehk aparaadi jõudlus. Tavaliselt on soojuspump umbes kolm korda efektiivsem kui tavaline elektriradiaator. Uuematel soojuspumpadel on ka -20 kraadi juures kasutegur siiski veel umbes kaks korda kõrgem, sellest edasi langeb aga kiiresti ja -25 juures enam elektriradiaatoriga vahet pole.

Paremini sobivad meie kliimasse soojuspumbad nimedega «Arctic», «Nordic» ja «Polaris», millel on külmas töötamiseks vajalik lisavarustus olemas.

Eesti kliimasse sobivaid soojuspumpasid toodavad näiteks Fuji, Fujitsu, Mitsubishi, Sanyo, IVT, Toshiba.
 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles