Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Postimees testib: tordipulber tordipulbri vastu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Poelettidel võib leida kahte juubeli tordipulbrit. | FOTO: Kristjan Teedema/Postimees

Proovisime kahte Juubeli tordipulbrit, aastakümneid tuntud Vilma ja hiljuti poodi jõudnud Tartu Milli oma. Saialille pagariäris tainaks segatud ja valmis küpsetatud tordipõhjasid mekkisid pagariäri kunded, kellele maitses rohkem Vilma tordipublbrist tehtu.

«Tordipulbri mõte on selles, et oleks hästi lihtne,» sõnas meie katseküpsetaja, Saialille pagariäri eestvedaja Tiina Kuusik. See, kas osta pulber või teha torditainas ise, oleneb küpsetaja eesmärgist. «Kas eesmärk on saada lihtsalt ja kiiresti või teha hea asi?»

Kuusik valiks isetegemise, sest siis saaks kasutada «päris» toorainet. «Kui teed ise, saad need pulbrid päris asjadega asendada,» sõnas ta, kuid lisas, et kel aega pole ja on vaja lihtsalt tordipõhi valmis saada, sel on odavam ja lihtsam pulbriga teha. Alati võib ju ka pulbrisse üht-teist lisada, et sellele natukene rohkem iseloomu anda.

Küpsetasime koos mõlemast tordipulbrist põhjad ja lasime neid hinnata pagariäri klientidel. Lähtusime sõna-sõnalt tootja retseptist. Kõigepealt tuli sooja panna ahi.

Esmalt tuleb tordipulber ja vesi kokku segada. | FOTO: Kristjan Teedema/Postimees

Tartu Milli pulbrile on vaja lisada ainult vett, Vilma omale aga vett ning soovitatavalt törts õli.

«Soovitamisega on niimoodi, et kui midagi soovitatakse, siis võiks seda teha. Sel põhjusel, et see teeb alati asja paremaks. Vähemalt mina olen alati järeldanud niimoodi,» märkis Kuusik. Ta soovitas kasutada rapsiõli, sest oliiviõlil on spetsiifiline maitse.

Tainast segades selgus, et tordipulbrid ei erine mitte ainult tootja nime poolest, vaid ka konsistentsilt ja värvilt.

«See on natukene tükiline,» teatas Kuusik Tartu Milli pulbrist tainast segades. «Mõned tükid pole väga suur probleem, lihtsalt segada tuleb natukene rohkem.»

Värvi poolest paistis Tartu tainas kollasem, Vilma oma hallim.

Mõlemad tainad saavad valmis vähem kui kümne minutiga, peale segamise oli vaja vaid vesi ja õli välja mõõta. Kiiremad saaksid taina valmis ilmselt ka viie minutiga.

Nüüd läks tainas vormidesse. «Mida väiksem vorm, seda paksem tordipõhi tuleb,» õpetas Kuusik. Ta lisas, et paksemat põhja on lihtsam lõigata, kuid toonitas, et lõigata tasuks alles siis, kui küpsetis on maha jahtunud.

Mõlemad vormid läksid nüüd Saialille suurde ahju. Et iga ahi on erinev, peab küpsetaja Kuusiku sõnul ise teadma, kui kuumas ahjus ja kui kaua tainast küpsetada. «Ahjud on nii erinevad. Koogi puhul on tähtis, et ta küpseks igalt poolt ühtlaselt ja et ahjus oleks igas nurgas ühtlane temperatuur,» sõnas Kuusik.

Küpsetasime mõlemat põhja 180 kraadi juures 25 minutit.

Tordipõhjad võtsid aegamisi kuldpruuni jume. Kui aeg oli täis tiksunud, võtsime küpsetised ahjust välja.

Tartu Milli «pannkook» tuleb pisut täpilisem. | FOTO: Kristjan Teedema

«Võid käteräti peale panna, et ta aeglasemalt jahtuks,» soovitas Kuusik.

Keerasime tordipõhjad kummuli, et nad jahtudes kokku ei vajuks. Mõlemad meenutasid suurt pannkooki. Vilma oma oli natukene ühtlasem, Tartu Milli omal olid pruunikad täpid peal, kuid suur vahet ei olnud. «Lõpuks on tähtis see, mis maitse tal on,» sõnas Kuusik.

Tordipulbrit ei pea Kuusiku sõnul tainaks segama tingimata veega. «Piima võib ka panna. Või rasvainet,» sõnas ta. Lõpuks on tordi tegemine fantaasia küsimus.

Pagariäri klientidele maitses rohkem Vilma tordipulbrist tehtud tordipõhi. Külastajate hinnangul oli see pehme ja õhuline. Üks väike maitsja andis Vilma tordipõhjale lausa miljon punkti.

Teistele meeldis põhja tasakaalustatud maitse. «Sain krõbedama tüki ja see oli väga hea. Õhuline,» kommenteeris üks. Kas luges siin traditsiooniline maitse või aastatevanune retsept, kuid Vilma tordipõhi teenis maitsjatelt viiepunktisüsteemis 4,75 punkti.

Tartu Milli tordipõhi Saialille kundedele nii väga ei meeldinud. Vilma omaga võrreldes peeti seda kuivemaks ja liiga magusaks. Ühe proovija arvates sobiks sellele põhjale pigem hapukamad asjad, mitte magusad, sest muidu läheb läilaks. «Seda oleks hea piimaga süüa. Tahaks nagu midagi peale juua,» kirjutas maitsja. Ühe väikese külastaja arust oli aga seegi tordipõhi hea maitsega.

Viiepunktiskaalal teenis uustulnuk 3,7 punkti.

Tagasi üles