Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Eestis on väljastatud 111 000 mobiil-ID-d

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Smart-ID kasutamiseks laadib kasutaja oma nutitelefoni rakenduste poest seadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku mobiil-ID või ID-kaardi abil. | FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Sertifitseerimiskeskuse teatel on eelmise aasta lõpu seisuga Eestis väljastatud 111 000 mobiil-ID-d, 100 000 mobiil-ID piir ületati augusti lõpus.

Alates 2011. aastast riiklikult väljastatava mobiil-ID kasutajate hulk on stabiilselt kasvanud igal aastal. Kui 2013. aastal oli teenuse kasutajaid veel kõigest 40 000, siis kahe järgmise aastaga lisandus 35 000 aktiivset kasutajat ning 2015. aasta lõpuks oli kasutajate arv tõusnud 75 000 inimeseni.

Ka mobiil-ID teenuse aktiivsete kasutajate ja tehtud tehingute hulk on aasta-aastalt järjepidevalt suurenenud. Selle aasta esimese kaheksa kuuga on lisandunud 25 000 uut mobiil-ID aktiivset kasutajat.

«Mobiil-ID populaarsus on suuresti seotud selle kasutusmugavusega. Töötame koos sertifitseerimiskeskuse ja teiste partneritega selle nimel, et tulevikus mobiil-ID taotlemist veelgi lihtsustada,» ütles Karina Egipt politsei- ja piirivalveameti identiteedi ja staatuste büroost.

Mobiil-ID on Eesti riigi poolt väljastatav digitaalne isikutunnistus mobiiltelefonis, mis võimaldab e-teenustesse sisse logida ja digiallkirju anda. Mobiil-ID taotlemine toimub ID-kaardi alusel.

Tagasi üles