Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Suur kaart: millistes paikades saab juunikuus laadamelu nautida

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Laatadel on üheks menukaimaks tooteks hapukurk. | FOTO: Liis Treimann

Kes soovib sel suvel veel mõnel laadal oma toodangut müüa, peab kiirustama, sest populaarsematel üritustel on müügiplatsid juba broneeritud.

Laatadel väga menukate hapukurkide, presidendi kilu ja teiste toidukaupade müüja Ristemäe talu omaniku Raul Aiaste sõnul algab ettevalmistus laadaleminekuks juba kuid varem. «Esimene asi on broneerida koht, sest üldjuhul on populaarsematel üritustel huvilisi müügiplatsidele rohkem, kui ruumi jätkub,» sõnas ta.

Aiaste ütles, et juba jaanuari algul on Ristemäe talu kalendris terveks aastaks üle poole nädalavahetustest kinni. Suur osa kuulub üritustele, kus Ristemäe telk on aastaid püsti olnud, kuid alati ollakse valmis ka uuteks väljakutseteks. «Uued laadad lisanduvad meie kalendrisse siis, kui need tunduvad meile atraktiivsed ning kui on loota, et inimesed neid ka külastavad,» täpsustas Aiaste.

«Kindlasti ei tasu minna sellistele laatadele, kus nn korraldaja kasseerib vaid kohatasu ning põgeneb siis jooksujalu,» hoiatas Aiaste ja lisas, et selline organisaator ei ole oma laadale tavaliselt eelreklaami teinud, mistõttu pole seal ka kliente. «Oma raha saab ta müüjatelt kätte ja teda ei huvitagi, kas kellelgi on õhtuks sent kassas või mitte,» nentis ta.

Ristemäe talul on Aiaste sõnul tihti pakkumisi rohkemgi, kui nad suudavad vastu võtta. «Hea on käia kohtades, kus meid oodatakse, ning pole mingit mõtet olla tülikas kontvõõras vaid selle pärast, et laadakorraldajale sissetulekut kasvatada,» märkis ta.

Aiaste sõnul on ürituspõhine turustamine omamoodi põnev valdkond. «On päevad ettevalmistusteks, siis nädalavahetus müügipäevadega, mis nõuavad äärmist kontsentreeritust, seejärel päev-paar lõõgastuseks ning kõik kordub uuesti,» sõnas ta. «Üks on selge: vabal ajal enam kuhugi rahvamassi sisse ei kipu,» naeris ta lõpetuseks.

Tagasi üles